Ženám při koupi bytu více záleží na detailech v interiéru a vybavenosti okolí. Pro muže je důležitá dobrá dopravní dostupnost

Koupě bytu už dávno není jen starostí mužů. Ženy se v interiéru rády realizují a vlastnímu bytu proto dávají přednost před nájmem stále častěji. Na rozdíl od mužů se ženy častěji rozhodují podle vybavenosti okolí. Muži zase vybírají byty v lokalitě s dobrou dopravní dostupností do práce a za zábavou.

Zatímco dříve býval realitní trh doménou mužů, v poslední době se na něm začínají prosazovat také ženy. „Čím dál více žen kupuje nové byty. Dávají vlastnímu bydlení přednost před nájmem, protože si chtějí zařídit byt podle svých představ. Při prohlídkách bytů mívají nastudované technické a finanční aspekty a zajímají se, jak se jejich nemovitost zhodnotí a jestli je vhodná i pro investici,“ vysvětlil Tal Grozner ředitel společnosti Star Group. Podle Groznera dokonce ženy a manželské páry představují nejvyšší procento kupujících rezidenčních nemovitostí.

Rozdíly v přístupu k výběru bytu mezi muži a ženami se přesto dají vypozorovat. Muži mají rádi velké prostory a chtějí mít blízko k přátelům a do práce. Muži, kteří si pořizují vlastní byt, také často na prohlídku přivádějí své přítelkyně. Ženy naproti tomu přistupují k výběru bytu emocionálněji a věnují větší pozornost detailům, jako jsou například podlahy nebo možnost umístění vestavěných či volně stojících skříní na oblečení.

„Ženy také mnohem pečlivěji než muži vybírají okolí bydliště, kde se budou cítit bezpečně. Stejně jako muži chtějí mít možnost se po práci bavit a jít posedět s přáteli, proto vítají v blízkosti bytu bary, kavárny kina a fitness centra, ale i kadeřnictví, kosmetiku, manikúru, pedikúru či masáže,“ řekl Tal Grozner.

Páry, které hledají společně byt, si pak jednotlivé role rády rozdělují. „Mužská polovina páru se obvykle stará o technické a finanční aspekty – muži porovnávají úrokové sazby úvěrů u bank a hlídají nabídky a ceny bytů. Ženy se naopak zajímají o to, jestli je byt a jeho okolí vhodné pro rodinu, jak blízko jsou školy a školky, kde se dá nakupovat a jaká je místní komunita,“ uzavřel Tal Grozner.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru