Zlatá rybka jenom pro někoho

Equa bank svým klientům oznámila, že od 29. srpna zvyšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu na jednu z nejvýhodnějších na českém trhu. Z původních 1,3 % ročně zvýší úrokovou sazbu na 1,5 %, ale jak je u této instituce tradiční, jde pouze o jisté pásmo.
Z nové akce Equa bank vyplývá, že kdo nemá uloženo víc než půl milionu, zůstává pro něj úroková sazba stejná jako má dnes, a to 1,3 %. Zlatou rybku prostě každý neuloví. Foto: Depositphotos.com

Tentokrát je to od částky 500 tisíc korun nahoru bez omezení. O týden dřív (ode dneška) dojde ke změně názvu tohoto produktu z na MAX. „Proč MAX? Protože vám jakoukoliv částku nad 500 tisíc korun bez omezení zhodnotíme na maximum,“ říká si o potlesk Equa bank a nabízí svým klientům bezplatný převod v rámci vlastních účtů během pár vteřin kdykoli a zcela zdarma.

Vedou Creditas a Moneta

Těžko odhadnout, zda to vyvolává nějaké nadšení současných i možných budoucích klientů banky z řady důvodů. Úrok 1,5 % případně vyšší nabízí již několik bank, z toho Hello Bank již delší dobu (s limitem do 300 tisíc korun), což občanům s běžným příjmem může připadat dostačující. Ještě lepší je to u Expobank, jež nabízí 1,6 %. Moneta Money Bank do milionu a Banka Creditas bez omezení výše vkladu mají úrok dokonce dvouprocentní.

Pak je to skupina bank, které mají vyšší sazby než Equa bank, ale ty slouží jen jako dočasný uvítací výbor pro nové klienty. Raiffeisenbank, Trinity Bank, ING, Wüstenrot, takže sazby není třeba ani uvádět, protože buď jsou jen pro někoho, nebo jsou časově omezené.

PSALI JSME:
Raiffeisenbank nabízí novým klientům tři procenta. Ti stávající mají smůlu a téměř nulové úročení

Snadný výdělek

Při současné základní úrokové sazbě České národní banky ve výši 2 %, tak zjednodušeně řečeno mohou banky peníze klientů přesunout tam a nabízet úročení o půl procenta nižší s jistým a bezrizikovým ziskem. A dokonce to nazývat skvělou zprávou, jak uvádí Equa bank.

Ta je ve své prezentaci i v jiných směrech velmi šikovná. Neslibuje klientům bezplatné služby, ale služby bez skrytých poplatků, což na první pohled vypadá stejně, ale není o totéž. Za odeslání peněz do jiné banky si totiž naúčtuje devět korun.

Z nové akce Equa bank tak vyplývá, že kdo nemá uloženo víc než půl milionu, zůstává pro něj úroková sazba stejná jako má dnes, a to 1,3 %. A to ještě za podmínky tří plateb kartou z běžného skoro neúročeného účtu. Zlatou rybku prostě každý neuloví. Na druhé straně není Equa bank tak legrační jako Sberbank, která rovněž nabízí 1,5 %, ale až u vkladu nad tři miliony korun.

PSALI JSME:
Spořicí účty: Dvě procenta od Monety. Někteří její klienti ale o nabídce nevědí

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Desetiletou fixaci už má skoro třetina hypoték

K nejsledovanějším a nejvíce medializovaným parametrům hypotéky je nepochybně úroková sazba. Ta například podle údajů Fincentrum Hypoindex vloni spadla z lednových tří procent na prosincových 2,34 %. Velmi důležitým …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi pomáhají rádi, říká ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer

Rozhovor
Nadační fond Kapka naděje slaví letos 20 let od svého vzniku a během této doby svou pomoc rozšířil do řady nových oblastí. „Svým záběrem pokrývá široké spektrum dětské medicíny od novorozenců přes pediatrii a chirurgii, dětskou onkologii až po dětskou psychiatrii a paliativní péči,“ říká ředitel nadačního fondu Jan Fischer v rozhovoru pro portál FAEI.cz.
Rolovat nahoru