Změna ve vedení BDO: Petr Slavíček nastupuje na pozici vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb

Partner skupiny poradenských společností BDO v České republice Petr Slavíček nově přebírá roli vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb. Z nové pozice se plánuje zaměřit na rozvoj auditorské praxe, implementaci moderních technologických nástrojů a také na podporu studentů a absolventů středních a vysokých škol ve zvyšování informovanosti a znalosti auditu jako takového.
Partner skupiny poradenských společností BDO v České republice Petr Slavíček nově přebírá roli vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb. Foto: BDO

Na pozici nahradí dosavadního partnera Jana Macháče, který se tak bude moci více soustředit na rozvoj metodiky auditu a také na spolupráci a sdílení znalostí v rámci globální sítě BDO.

„Rád bych se zaměřil hlavně na rozvoj spolupráce mezi auditorskými týmy napříč všemi šesti kancelářemi BDO v ČR. Zároveň bych chtěl audit jako odvětví zatraktivnit a ukázat, že jde o zajímavý obor, který už dávno není o dlouhých služebních cestách, namátkovém prohledávání šanonů či rutinní práci, ale o sofistikovaném propojení odborných znalostí, praktických zkušeností a selského rozumu,“ okomentoval nový vedoucí partner auditních a ověřovacích služeb Petr Slavíček své plány do budoucna. S novou pozicí chce svou pozornost zaměřit zejména na využívání technologií datové analýzy či vizualizace a pomocí robotizace kolegům usnadnit některé rutinní činnosti.

„Práce auditora se díky moderním technologiím výrazně proměňuje. Dostáváme se do pozice strategických poradců, kteří jsou schopni velmi rychle a efektivně odhalit chyby, upozornit klienty na budoucí potenciální rizika a zároveň jim i poradit, jaké postupy zavést nebo co do budoucna zlepšit,“ říká Petr Slavíček. K tomuto posunu významně přispěla také pandemie covid-19, která podstatně zrychlila využívání technologií a nových přístupů při běžné práci, čímž se část agendy výrazně zefektivnila a zautomatizovala.

Petr Slavíček vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a již během studia působil na pozici asistenta v auditorním oddělení společnosti BDO ČR. V roce 2007 povýšil na post partnera ve společnosti BDO Audit a o deset let později se stal řídícím partnerem celé auditorské a poradenské společnosti BDO.

Dosavadní vedoucí partner auditních a ověřovacích služeb Jan Macháč vystudoval Fakultu financí a účetnictví na VŠE v Praze a do BDO nastoupil krátce po dokončení studia. Od roku 2007 působil tři roky v detroitské kanceláři BDO USA LLP ve státě Michigan. Po svém návratu z USA byl roku 2012 jmenován partnerem.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB