Změna ve vedení BDO: Petr Slavíček nastupuje na pozici vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb

Partner skupiny poradenských společností BDO v České republice Petr Slavíček nově přebírá roli vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb. Z nové pozice se plánuje zaměřit na rozvoj auditorské praxe, implementaci moderních technologických nástrojů a také na podporu studentů a absolventů středních a vysokých škol ve zvyšování informovanosti a znalosti auditu jako takového.
Partner skupiny poradenských společností BDO v České republice Petr Slavíček nově přebírá roli vedoucího partnera auditních a ověřovacích služeb. Foto: BDO

Na pozici nahradí dosavadního partnera Jana Macháče, který se tak bude moci více soustředit na rozvoj metodiky auditu a také na spolupráci a sdílení znalostí v rámci globální sítě BDO.

„Rád bych se zaměřil hlavně na rozvoj spolupráce mezi auditorskými týmy napříč všemi šesti kancelářemi BDO v ČR. Zároveň bych chtěl audit jako odvětví zatraktivnit a ukázat, že jde o zajímavý obor, který už dávno není o dlouhých služebních cestách, namátkovém prohledávání šanonů či rutinní práci, ale o sofistikovaném propojení odborných znalostí, praktických zkušeností a selského rozumu,“ okomentoval nový vedoucí partner auditních a ověřovacích služeb Petr Slavíček své plány do budoucna. S novou pozicí chce svou pozornost zaměřit zejména na využívání technologií datové analýzy či vizualizace a pomocí robotizace kolegům usnadnit některé rutinní činnosti.

„Práce auditora se díky moderním technologiím výrazně proměňuje. Dostáváme se do pozice strategických poradců, kteří jsou schopni velmi rychle a efektivně odhalit chyby, upozornit klienty na budoucí potenciální rizika a zároveň jim i poradit, jaké postupy zavést nebo co do budoucna zlepšit,“ říká Petr Slavíček. K tomuto posunu významně přispěla také pandemie covid-19, která podstatně zrychlila využívání technologií a nových přístupů při běžné práci, čímž se část agendy výrazně zefektivnila a zautomatizovala.

Petr Slavíček vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a již během studia působil na pozici asistenta v auditorním oddělení společnosti BDO ČR. V roce 2007 povýšil na post partnera ve společnosti BDO Audit a o deset let později se stal řídícím partnerem celé auditorské a poradenské společnosti BDO.

Dosavadní vedoucí partner auditních a ověřovacích služeb Jan Macháč vystudoval Fakultu financí a účetnictví na VŠE v Praze a do BDO nastoupil krátce po dokončení studia. Od roku 2007 působil tři roky v detroitské kanceláři BDO USA LLP ve státě Michigan. Po svém návratu z USA byl roku 2012 jmenován partnerem.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Finmex Academy věří, že stojíme na prahu recese

Hrubý domácí produkt (HDP) v Česku klesá už počtvrté v řadě. Výsledky za 3. čtvrtletí zaznamenávají pokles o dalších  0,4 %. Pokud bude tento trend pokračovat i v dalším kvartálu, recese je nevyhnutelná. Nic …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB