Zranitelnost technologických společností

Průběh září nám ukázal, že americký akciový trh nemusí vždy vévodit prvním příčkám výkonnostních ukazatelů. Svoji zranitelnost ukázaly hlavně velké americké technologické společnosti.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Září se tak pro index S&P 500 neslo ve znamení prvních takových meziměsíčních poklesů od období březnových minim. Na závěr měsíce index ztratil téměř čtyři procenta.

Přesto ale jde o vcelku přijatelný výsledek, kterému napomohl především poslední zářijový týden, kdy trh kompenzoval ztráty. Ještě 23. 9. přitom index S&P 500 čelil propadu ze svého vrcholu z 2. 9. v podobě téměř deseti procent.

Technologický index Nasdaq za stejné období dokonce ztrácel téměř 13 procent. V říjnu trhy pro změnu vnímají blížící se americké volby a nejistotu ohledně neúspěšných jednání Evropské unie a Velké Británie. Americké akcie rovněž stáhla do červených čísel informace, že se americký prezident Trump nakazil koronavirem. Poté ale, za celý následný týden, převážně posílily.

Autor je investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Oči upřené na výnosy technologických firem

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Německá burza vystoupala na nové maximum

Zatímco 16. března 2020 dosahoval index DAX úrovně 8 256 bodů, dnes vystoupal na úroveň 14 185 bodů. Investoři tak mohli dosáhnout na zhodnocení ve výši 72 procent za necelý rok.

Věštec z Omahy napsal dopis investorům

Warren Buffett je známý neokázalým a střídmým životním stylem. Jako jeden z nejbohatších lidí na světě bydlí ve starém domě v Nebrasce za 30 tisíc dolarů. Přestože již oslavil devadesáté narozeniny, jeho investiční …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru