Dolar silnější, středoevropské měny slabší

Středeční globální ekonomický kalendář žádné kurzotvorné informace nepřinesl. Mírně potěšila německá spotřebitelská důvěra GfK pro červen, která potvrdila trend zlepšující se nálady tamních domácností.
Silnější dolar a nižší květnová inflace v Polsku se promítly nejenom do středečního oslabování zlotého, ale i ostatních regionálních měn včetně české koruny. Ilustrační foto: Pixabay.com

Německá harmonizovaná inflace za květen skončila v souladu s tržním očekáváním na 0,2 procenta meziměsíčně. Meziroční zrychlení bylo pouze technickou záležitostí statistické základny. Kurz eura k dolaru se ve středu oproti úterku držel na o něco silnějších dolarových úrovních, když osciloval kolem 1,085 USD/EUR.

Silnější dolar držela očekávání, že večerní zveřejnění Béžové knihy Fedu (centrální banky USA, pozn. red.) naváže na jestřábí zápis z posledního jednání FOMC (Federální výbor pro otevřený trh).

Zdroj: Jan Vejmělek, Komerční banka

Silnější dolar a nižší květnová inflace v Polsku se promítly nejenom do středečního oslabování zlotého, ale i ostatních regionálních měn včetně české koruny. Ta tak částečně ustoupila ze silných úrovních minulých dní. Z ranních kotací u 24,66 CZK/EUR se kurz v odpoledních hodinách vyšplhal k 24,74 CZK/EUR.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena