Mastercard otevře Evropské centrum kybernetické ochrany

Karetní společnost Mastercard oznámila, že založí Evropské centrum kybernetické ochrany (European Cyber Resilience Centre). Středisko ochrany bude sídlit v belgickém Waterloo, kde má Mastercard svou evropskou centrálu, a stane se první takovouto investicí společnosti mimo severoamerický kontinent.
Mastercard otevře Evropské centrum kybernetické ochrany. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Středisko bude fungovat jako centrála kybernetické bezpečnosti pro celý region, v níž budou pod jednou střechou spolupracovat bezpečnostní odborníci společnosti Mastercard z celého světa. Zařízení bude spolupracovat s národními úřady pro ochranu před kyberútoky, oborovými organizacemi, policejními orgány i centrálními bankami evropských zemí. Prozatímní provoz centra bude zahájen letos na jaře, naplno se jeho činnost rozběhne v příštím roce.

Evropské centrum kybernetické ochrany tak bude pomáhat při zavádění postupů vedoucích k lepší prevenci a minimalizaci případných škod v souvislosti s mezinárodní kyberkriminalitou a bezpečnostními riziky obecně. V zařízení budou pracovat specialisté jak na kybernetické, tak na fyzické zabezpečení.

„Vzhledem k obrovskému množství spravovaných uživatelských dat a kritických informací budou finanční služby vždy na předních místech žebříčku možných cílů útoků,“ vysvětluje Javier Perez, prezident společnosti Mastercard Europe. „Naše Evropské centrum kybernetické ochrany zlepší spolupráci mezi klíčovými institucemi a organizacemi a přispěje k tomu, aby se při sdílení svých informací online firmy i jednotlivci cítili bezpečně,“ dodává.

Centrum kybernetické ochrany výrazně zjednoduší a urychlí komunikaci mezi interními týmy Mastercard i mezi společností a jejími klienty a partnery. Tím se zkrátí reakční doba a zlepší se účinnost reakce na bezpečnostní události libovolného rozsahu, včetně přírodních katastrof, výpadků v poskytování služeb nebo bezpečnostních incidentů, za zajištění shody s legislativou v oblasti ochrany osobních údajů kdekoliv na světě.

Centrum například umožní těsnější spolupráci s policejními složkami i klienty v evropském regionu, což urychlí sdílení informací a usnadní součinnost při obraně před kyberútoky. „Podvodníci a hackeři nedbají hranic či národností, takže rizika hrozí ze všech koutů světa. Pouze společné úsilí všech zainteresovaných stran dokáže v Evropě zajistit špičkovou úroveň odolnosti firem vůči kyberútokům,“ uzavírá Perez.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena