Nevíte, co pod stromeček? Kupte si vlastní ostrov

Zní to sice jako hodně bláznivý nápad, ale pořídit si vlastní ostrov na nějakém pohádkovém místě nemusí být až tak nemožné. Nejlevnější ostrovy je možné koupit už za desítky tisíc dolarů. V Česku teď otevřela své zastoupení společnost Vladi Private Island, největší a nejznámější agentura specializující se právě na prodej a pronájem soukromých ostrovů po celém světě.
Ostrov Félicité, Seychely. Foto: bling-bling

Když může mít vlastní ostrov Nicolas Cage, Johnny Depp, Leonardo Di Caprio, Mel Gibson, Kylie Minoque nebo Jennifer Lopez, proč by si ho nemohl pořídit třeba také Josef Novák ze Žižkova?

„Lidé se často domnívají, že je koupě ostrova vyhrazena pouze pro celebrity a milionáře, ale překvapivě tomu tak není. Obecně totiž platí, že kdo si může dovolit auto, může si dovolit koupit i vlastní ostrov,“ řekla Jana Štefánková, jejíž firma Bling-Bling získala výhradní zastoupení agentury Vladi Private Islands. Štefánková – někdejší první česká playmate časopisu Playboy, modelka a moderátorka – je dnes úspěšnou podnikatelkou a honorární konzulkou Seychelské republiky.

PSALI JSME:
Privátní tryskáč a soukromý ostrov. Jak by Češi trávili dovolenou, kdyby vyhráli milion?

Tisíce prodaných ostrovů

Německá společnost Vladi Private Islands významného obchodníka a filantropa Farhada Vladiho prodala od roku 1971 rekordních 2 654 ostrovů po celém světě. Majiteli jsou i ty nejznámější světové celebrity včetně hollywoodských hvězd. Vůbec prvním úspěšným prodejem Vladi Private Islands byl v 70. letech jeden z nejkrásnějších seychelských ostrovů Cousine Island, kde se v současné době nachází pětice impozantních vil, které je možné si pronajmout. Stejně jako celý ostrov.

Právě v oblasti Indického oceánu už více než dvacet let podniká Jana Štefánková. Její společnost Bling-Bling je zaměřená na prodej luxusních nemovitostí nejen na Seychelách, ale rovněž na Mauriciu, kde zastupuje několik rezidenčních projektů. Teď díky spolupráci s Vladi Private Islands rozšířila své portfolio o nabídku soukromých ostrovů. „Můžeme tak i našim klientům nabídnout tuto exkluzivní komoditu, kterou mohou do budoucna využít rovněž jako zajímavý zdroj příjmu,“ řekla bývalá playmate.

PSALI JSME:
Část Čechů se na dovolené topí v luxusu, jiní si na zájezd půjčí. Dovolená na úvěr může skončit exekucí

Šmejcova miliardová investice

Ostatně tak to před několika lety udělal jeden z nejbohatších Čechů, podnikatel Jiří Šmejc. Na padesát let si pronajal neobydlený ostrov Velaa na Maledivách a za miliardy korun tam nechal postavit luxusní resort. Na ostrov se vejdou maximálně 142 hosté a noc v hotelu v sezóně vyjde až na několik desítek tisíc dolarů.

„Velaa mě stála několik miliard korun. I proto jsme museli ceny nasadit vysoko,“ řekl Šmejc před časem časopisu Esprit. „Myslím si, že cena je jeden z atributů luxusu. Díky ní vyjadřujete sebevědomí, víru ve svůj produkt.“ Sám Šmejc má na ostrově svou vilu – jak říká „odpočinkovou bázi“.

Na ostrov běžně jezdí sportovci, celebrity a miliardáři z celého světa, kompletně celý si ho na tři týdny pronajal například saúdskoarabský princ, kvůli němuž se musel dovézt nový nábytek do pokojů, v nichž se pohyboval. Odmítl se totiž dotýkat čehokoliv, čeho se dotkl někdo před ním. „Pochopitelně nebudu komentovat, kdo k nám jezdí jako host, ale to, že si někdo pronajme ostrov celý, je celkem běžné,“ řekl před pár lety Šmejc časopisu Forbes.

PSALI JSME:
„Češi stále více jezdí na dovolenou sami, bez cestovek,“ říká Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny

V nabídce jsou stovky ostrovů

Některý ze soukromých ostrovů je nyní možné pořídit v historickém centru Prahy, kde si otevřela kancelář společnost Bling-Bling Jany Štefánkové. Vybírat si lze z veřejné i neveřejné databáze Vladi Private Islands, která momentálně nabízí okolo 280 ostrovů na prodej a 230 k pronájmu: V Indickém oceánu, Karibiku, Středozemním moři nebo třeba v blízkosti Austrálie nebo Kanady. Ty nejlevnější jsou za desítky tisíc dolarů – cena se odvíjí od vybrané lokality, ale rovněž od velikosti ostrova, jeho dostupnosti nebo vybavenosti.

„Absolutní novinkou je prodej největšího privátního ostrova v jižním Pacifiku s neuvěřitelnou rozlohou 2 330 hektarů, který je vzdálený pouhých osmnáct minut vrtulníkem z hlavního města Nového Zélandu,“ řekla Štefánková. Součástí ostrova je i ovčí farma s více než třemi tisíci zvířaty.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Do čeho investovat v době války?

Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná …

Akciové trhy rostou i druhý den v týdnu

Po pondělím růstu zakončil index pražské burzy PX výše i úterní obchodní seanci. PX přidal 0,49 procenta (1 564,82 b.), což je jeho pátý růstový den v řadě. V čele růstu stály všechny společnosti z finančního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kyberzločinec se natahoval pro 13 milionů korun, ale neuspěl

Průzkum
Více než polovina Čechů a Češek se dostala do situace, kdy se někdo snažil ukrást peníze z jejich účtu nebo platební karty. Vyplývá to z výsledků nejnovějšího průzkumu, který Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) poskytla technologická a platební společnost Mastercard. Podle České bankovní asociace (ČBA) je nejvyšší zachráněná částka u jednoho klienta 13 milionů korun.