Nic se pro vás v tuto chvíli nemění, uklidňuje své klienty Aegon. Pojišťovnu koupila konkurence za čtyři miliardy korun

Holanďané působící na českém a slovenském finančním trhu spolu uzavřeli obchod. Pojišťovnu nizozemské finanční skupiny Aegon, která má na trhu českého životního pojištění zhruba tříprocentní podíl, koupila konkurenční holandská NN Group. Její tržní podíl v tomto segmentu pojištění v tuzemsku tak vzroste na 12 procent.
Transakce je v souladu se strategickým cílem firmy Aegon optimalizovat portfolio a alokaci kapitálu v rámci svých obchodních aktivit. Foto: Wikimedia.org, CC BY-SA 3.0 voorwaarden bekijken

Dohoda podléhá obvyklým regulačním schválením, upozornili oba aktéři pojišťovacího obchodu roku. Očekává se, že transakce bude dokončena během prvního čtvrtletí příštího roku.

Pojišťovny Aegon a NN Group informovaly, že se dohodly na obchodu za celkovou částku 155 milionů eur (cca 4 miliardy Kč). NN Group oznámila, že dosáhla dohody o koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku, zatímco Aegon současně oznámil prodej svých společností v ČR a na Slovensku společnosti NN.

Z pohledu kupce transakce odpovídá strategii NN Group založené na dosažení profitabilního růstu a vytváření hodnoty na evropském trhu. Touto přirozenou akvizicí posílí NN svou tržní pozici a distribuční síť v České republice a na Slovensku, a zároveň upevní své vedoucí postavení na slovenském trhu důchodového spoření.

Transakce – která podléhá schválení příslušnými regulátory a která má být podle předpokladů dokončena v prvním čtvrtletí roku 2019 – bude, jak zdůraznila nizozemská firma, financována z vlastních zdrojů společnosti a neočekává se, že bude mít zásadní vliv na provozní výsledky a ukazatel kapitálové přiměřenosti NN Group dle směrnice EU Solventnost II.

„Podíl NN na českém trhu životního pojištění vzroste díky koupi Aegon z 9 % na 12 %. Jsem z této jedinečné příležitosti nadšený a těším se na výměnu toho nejlepšího, co obě společnosti umějí. Když budeme stavět na jejich přednostech, bude naše firma silnější – s lepším postavením, s větším dosahem distribuční sítě a s vyšší schopností nabízet našim zákazníkům konkurenceschopnější a inovativnější produkty a služby,“ komentoval transakci Maurick Schellekens, generální ředitel NN pro Českou republika a Slovensko.

Optimalizace portfolia

Transakce je v souladu se strategickým cílem firmy Aegon optimalizovat portfolio a alokaci kapitálu v rámci svých obchodních aktivit, uvedla společnost v tiskové zprávě s tím, že transakce nebude mít žádný významný dopad na další operace společnosti Aegon ve střední a východní Evropě.

„Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy,“ prohlásil generální ředitel koncernu Aegon Alex Wynaendts. „Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů.“

„V tuto chvíli se pro naše klienty nic nemění. Produkty klientů Aegonu se nemění – ceny a podmínky produktů zůstávají stejné. Klienti tak mohou těžit i v budoucnu z nadstandardních podmínek, které produkty Aegon nabízí,“ uklidňovala pojišťovna své klienty v tiskové zprávě. Pro více informací se klienti mohou obrátit e-mailem nebo telefonicky na kontaktní centrum firmy.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Novinka sdílené ekonomiky: luxusní šperky

Společně vlastnit a navzájem využívat je dnes možné například byty, automobily, jízdní kolo, zahradní sekačky, chaty nebo vrtačky. Česká firma Dolcze teď přináší novinku, který trh se sdílenou ekonomikou rozšiřuje o …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru