
„UNIQA pojišťovna má za sebou mimořádný rok. Díky trvající kondici českého hospodářství se nám podařilo už koncem loňského roku splnit úkol, původně plánovaný až na rok 2020, totiž předepsat na pojistném sedm miliard korun,“ komentoval výsledky CEO Martin Žáček.
Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci prosince 2018 celkem 911 936 pojistných smluv – meziročně o 5,8 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení, v němž UNIQA významně posílila svoji pozici. Počet vozidel s povinným ručením UNIQA stoupl koncem roku 2018 bezmála na 470.000 (meziročně plus 8,6 %). V havarijním pojištění figurovala loni UNIQA jako čtvrtý nejsilnější pojistitel na trhu.
Hospodářský výsledek UNIQA pojišťovny činil před zdaněním 407,1 milionu Kč (v roce 2017 to bylo 346,6 milionu Kč, meziroční nárůst o 17,4 %); po zdanění pak 323,9 milionu Kč (v roce 2017 to bylo 272,5 milionu korun, meziroční nárůst o 18,9 %).
Mateřský koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni má za sebou podle slov CEO Andrease Brandstettera solidní rok. Celkové pojistné skupiny 2018 podle předběžných výsledků nepatrně vzrostlo na konečných 5,310 miliardy EUR. Podařilo se zlepšit nákladovost a zvýšit konsolidovaný zisk o 70 milionů (+42 %) na konečných 243,3 milionu EUR. UNIQA Group je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje bezmála deset milionů klientů.