Vodou plýtvá 85 % českých firem

Dle průzkumu společnosti Aquarex Waterprofit, která se specializuje na řešení pro úpravu a management vody, plýtvá vodou 85 % procent českých firem. Firma, mezi jejíž zákazníky patří významné průmyslové společnosti, o tom informovala v tiskové zprávě.

Průměrně velký průmyslový podnik často vyplýtvá za rok vodu za statisíce někdy dokonce i za miliony korun. Foto: Aquarex Waterprofit

Nejvíce vody podle Aquarex Waterprofit přijde nazmar v chemickém, energetickém, potravinářském a zpracovatelském průmyslu, ale také v zemědělství. Průměrně velký průmyslový podnik často vyplýtvá za rok vodu za statisíce někdy dokonce i za miliony korun.

„Většina firem už standardně řeší, jak optimalizovat náklady na energie, vozový park i telekomunikační operátory, ale často jim uniká vstup, kde jim mizí nemalé prostředky – dodávky a spotřeba vody,“ říká zástupce společnosti Miroslav Maňásek a dodává: „Tento problém se netýká jenom letních měsíců, kdy se dostávají do médií témata spojená s vysokou spotřebou vody a suchem. Jedná se o celoroční problém, který je často zapříčiněn neznalostí managementu či jeho neochotou tento problém řešit strategicky.“

Plýtvání vodou v České republice potvrdila i červnová akce Českého rozhlasu Týden vody. V rámci ní bylo zjištěno, že v ČR za jeden den zbytečně proteklo tolik pitné vody, že kdyby se využila pouze na pití, všem jejím obyvatelům vystačí na rok a půl. Největší položku na seznamu ztrát představovala pitná voda v domácích bazénech, značná část padla také na zalévání zahrádek.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena