Air Bank vykázala zisk 603 milionů

Air Bank loni již čtvrtý rok v řadě dosáhla kladného výsledku. Vykázala čistý zisk 603 milionů korun. Oproti předchozímu roku byl zisk o 147 procent vyšší. Air Bank přišla na český trh v roce 2011. V prvních dvou letech zaznamenala téměř shodnou ztrátu 320 milionů korun. Jako vůbec první z nových bank však dokázala ztráty sanovat a zřejmě také jako první z nich nemá dnes kumulovanou ztrátu.

Air Bank investovala do podstatného rozšíření své bankomatové sítě, kterou za pouhý rok víc než zdvojnásobila. Foto: Air Bank

Stále se nám daří zvyšovat nejen počet klientů, ale také to, jak nás využívají. A to je pro banku důležité,“ řekl generální ředitel Michal Strcula. Objem vkladů se zvýšil na 89,5 miliardy korun, objem úvěrů činí 38,9 miliardy korun. Zde má banka ještě značné rezervy. Dá se však předpokládat, že nějaké peníze půjčila své sesterské korporaci PPF registrované v Nizozemsku, což pro banku neznamená žádný zásadní příjem. Přesto však čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty stouply na 2,1 miliardy korun.

Air Bank však přes polovinu investovala. Například do podstatného rozšíření své bankomatové sítě, kterou za pouhý rok víc než zdvojnásobila. Na konci minulého roku měla přes 320 bankomatů. Novinkami loňského roku byly hypotéky, cestovní pojištění nebo vylepšená mobilní aplikace.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla ke konci roku 2017 meziročně o 13 % na 98,1 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 14 % na 6,2 miliardy korun.

NEJMÉNĚ JEDNO PROCENTO

Hranici 600 tisíc klientů banka překročila v lednu. Počet běžných účtů loni vzrostl o téměř 117 tisíc na celkových 639 826. Není divu. Air Bank se může pyšnit naprosto bezkonkurenčním úročením běžných účtů jedním procentem v částce do 100 tisíc korun. Takové výše úrokové sazby nedosahuje žádná banka na českém trhu ani na spořicích účtech a lepší výnos lze získat pouze na vázaných vkladech.

Do roku 2014 banka při vábení klientů nabízela na spořicím účtu úrok 1,3 procenta až do milionového vkladu. Poté to slíbila jen novým klientům, a to ještě jen na půl roku. V té době se úročené částky usídlily na dnešních hodnotách (250 tis. na spořicím a 100 tis. na běžném účtu) a pouze zhodnocení vkladu podobně jako u konkurence klesalo. Nikdy v historii banky však nespadlo pod jedno procento, čímž se na českém trhu žádná banka pochlubit nemůže.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB