Akciové trhy: Většina evropských a zámořských burz rostla, Praha ale klesla

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (-0,91 %, 1 345,20 b.) sice ve středu otevřel výše, ale prakticky okamžitě sestoupil o několik pater níže a po zbytek dne se obchodoval v záporném pásmu. Nakonec uzavřel slabší o necelé procento na denním minimu. Aktivita investorů byla podobně jako v předchozích dnech velmi nízká. Trhem proběhla asi jen třetina dlouhodobého průměru.
Americký index S&P500 otevřel den růstem o 0,2 procenta a dále rostl. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kofola (+0,38 %, 264 Kč) a Colt CZ (+0,18 %, 556 Kč) a mírně taky ČEZ (+0,05 %, 951 Kč) jako jediní dokázaly posílit. Colt tento týden poprvé vzrostl, naproti tomu Kofola od začátku týdne zatím neklesla.

Všechny tři banky ve středu uzavíraly startovní pole. Erste Group (-1,45 %, 795,10 Kč), Moneta (-1,28 %, 84,90 Kč) poprvé v tomto týdnu oslabily a klesla také Komerční banka (-0,98 %, 705 Kč). Mezi banky se vklínil další zástupce finančního sektoru pojišťovna VIG (-1,32 %, 599 Kč). Philip Morris ČR (-0,80 %, 17 380 Kč) oslabil po pěti neklesajících dnech v řadě.

Americký index S&P500 otevřel den růstem o 0,2 procenta a dále rostl. Velmi sledovanou událostí budou výsledky technologické společnosti NVIDIA, které budou zveřejněny až po závěru seance. Zároveň se čeká na páteční vystoupení guvernéra Fedu J. Powella na sympoziu v Jackson Hole. Obchodování by tak mohlo být ve vyčkávacím módu.

Evropský index STOXX Europe 600 dokázal ve středu posílit až o 0,75 procenta, ale v druhé polovině obchodování přišel o většinu denních zisků, ale v závěru obchodování opět roste podpořen pozitivním zahájením v USA. Chvíli před koncem obchodování byla jeho hodnota vyšší o 0,3 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto:Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy: Pražská burza opět rostla za minimální aktivity investorů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Blíží se USA do nemovitostní krize?

Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům …

Akciový trh ignoruje realitu (1.)

V posledních několika měsících se akciové trhy utrhly ze řetězů vidinou nižších úrokových sazeb, silnější ekonomické aktivity, nízké inflace a také díky proliferaci umělé inteligence. Vytvořil se tak „dokonalý mix“, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.