
Místo toho, aby se uvnitř vlády a jejích institucí probralo vše ze všech stran a na venek se mluvilo jasnou a jednotnou řečí. Vláda si najala ramenatého muže na boj s dezinformacemi. Tak uklízet by měl hlavně začít před vlastním prahem. A do toho se k tomu zcela rozporuplně vyjadřuje kdejaký doktor a opět se dohadují přes sociální sítě a média kdo je z jaké „linie“.
Kromě jednoznačných specialistů, kteří už své schopnosti prokázali v čase, jako například tolik oficiálními místy nechtěná doktorka Peková, nebo sestry a lékaři na infekčních odděleních, kteří řeší opravdu lidi, kteří se dusí, se najednou vyrojilo tolik dosud neznámých expertů. Jako třeba zvěstovatel apokalypsy Flegl, a další datoví odborníci na matematické propočty, na sociologii, až jde z toho hlava kolem, ať už je člověk pozitivní nebo negativní myšlenkově či virologicky.
A všemu tomu dá korunu třeba jedna tzv. televizní reportáž, kde se skoro deset minut divák dívá na to, jak se sestřička na infekčním obléká do dvojích rukavic, pláště, štítu a holínek, a že to dělá třeba desetkrát denně. No a? To je přece na infekčním běžná rutina, co to objektivního to vypovídá o skutečné závažnosti covid-19? Jen to v divácích účelově zanechává a prohlubuje pocit ohrožení. Hodí se to snad někomu?