ČMSS od července zlevňuje úvěry

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) s účinností od 1. července přináší nový tarif Aktiv, který výrazně zlevňuje řádné úvěry. Související pokles spořicí složky bude ČMSS kompenzovat bonusy pro pravidelné střadatele. S novým tarifem tak klienti mohou získat úvěr za 3,5 %, přičemž výnos ze spoření zůstane nejvyšší mezi zabezpečenými produkty na trhu.

„Výhodou úvěru od stavební spořitelny je, že nabízíme klientům jistotu dlouhodobé garance úrokové sazby. Zájemci o úvěr tak vědí, že u nás získají nezajištěný úvěr se sazbou 3,5 % třeba i po roce 2020. Dá se očekávat, že úrokové sazby v ekonomice mezitím začnou růst a takováto sazba bude ještě atraktivnější než nyní,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

S novým balíčkem Aktiv dochází i k úpravě meziúvěrů tak, aby úroková sazba a další podmínky meziúvěru odrážely dlouhodobý vztah s klientem. „Čím více a déle bude klient spořit, tím výhodnější podmínky získá – bude mít lepší úrokovou sazbu, nižší poplatek za zpracování meziúvěru nebo bude moci čerpat vyšší nezajištěnou částku,“ dodal Manfred Koller.

Se zlevněním úvěrů souvisí i změna spořicí složky tarifu. Spoření u ČMSS bude po dobu prvních šesti let nově úročeno sazbou 1,0 %, ze které 0,5 % tvoří základní sazba a 0,5 % bonusy. „Chceme zvýhodnit pravidelné střadatele, kterým tak po dobu prvních šesti let nabídneme bonusové zhodnocení o 0,5 %, mezi 6. a 9. rokem spoření dosáhne bonus dokonce 0,7 %,“ vysvětlil změny Manfred Koller s tím, že změny se týkají pouze smluv uzavřených po 1. červenci, úročení stávajících smluv se nijak nemění.

V prvních šesti letech spoření tak pravidelně spořící klienti dosáhnou na sazbu 1,0 %. Po započtení státní podpory i všech poplatků tak klient získá roční výnos až 3,2 % po dobu šesti let. „Žádný jiný zabezpečený produkt na trhu v současném prostředí nízkých úrokových sazeb takový výnos klientům nenabídne. Pro klienty hledající jistotu zůstává stavební spoření nejvýhodnějším produktem na trhu,“ prohlásil Manfred Koller.

ČMSS očekává, že v letošním roce dojde k nárůstu nově uzavřených smluv o stavebním spoření. Počítáme s tím, že v letošním roce uzavřeme minimálně o 10 procent více smluv než loni, čísla za necelou první polovinu roku toto naše očekávání potvrzují,“ uzavřel Manfred Koller. ČMSS v loňském roce uzavřela 185 tisíc smluv o stavebním spoření.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena