Hvězdné výsledky technologického giganta

Názor
Microsoft vzhledem k vysokým očekáváním, se kterými vstupoval do tohoto výsledku hospodaření, nutně potřeboval přinést výsledky – a to se mu podařilo. Technologický gigant vykázal hvězdné výsledky, přičemž tržby, zisk i cloud překonaly odhady, což mu pomohlo ospravedlnit jeho nadstandardní ocenění.
Microsoft, jenž na poli umělé inteligence zaujímá pozici jasného lídra, dokáže umělou inteligenci monetizovat. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tržby dosáhly 56,52 miliardy dolarů, což je výrazně nad odhady Wall Street, které činily 54,52 miliardy dolarů, zatímco zisk ve výši 2,99 dolaru rovněž překonal očekávání ve výši 2,65 dolaru. Tento solidní výsledek Microsoftu ukazuje, že se jeho investice do umělé inteligence vyplácejí a nejsou založeny pouze na humbuku.

Výrazné překonání příjmů je jasným důkazem toho, že Microsoft dokáže umělou inteligenci monetizovat, po čem trh dlouho toužil, a že na poli umělé inteligence zaujímá pozici jasného lídra.

Ústředním bodem zprávy byl 29% nárůst z cloudu Azure, který ukazuje pokračující přechod podniků na cloud a jejich závislost na něm. Technický sektor zaznamenal v letošním roce nejsilnější růst a je v čele oživení zisků. Tyto výsledky Microsoftu by měly přispět ke zlepšení nálady investorů, protože uplynulých několik týdnů přineslo trhům těžké chvíle.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Umělá inteligence zatím nepodléhá restrikcím. Využívají toho i české firmy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Novinky v osobních financích: Desetina Čechů se zadlužuje vysoce rizikově

Průzkum
V tomto týdnu nás v redakci ze světa osobních financí zaujal průzkum agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci (ČBA). Podle jeho výsledků se v posledním roce při půjčování peněz 11 procent lidí chovalo vysoce rizikově. Výrazně ale přibylo těch, kteří se rizikově nechovají vůbec. Jejich počet stoupl z 33 na 42 procenta. Češi si podle průzkumu nejčastěji půjčují od bank.