Investiční výhled na rok 2023 (4.). ETF: Vládnou investice do amerických indexů S&P 500 a Nasdaq

Téma týdne
Ve spolupráci s největším tuzemským retailovým obchodníkem s cennými papíry, společností Patria Finance, přinášíme exkluzívní žebříček akcií založený na datech jeho více než 50 tisíc klientů a klientek. Komentáře a investiční výhled pro letošní rok poskytli analytici společnosti. Ve čtvrtém díle Tématu týdne se podíváme na burzovně obchodované fondy (ETF).
V bilanci roku 2022 vedou investice skrze ETF do klíčových amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do řádu desítek tisíc otevřených pozic přes Patria Finance se posunuly na popularitě rostoucí investice do burzovně obchodovaných fondů, anglickou zkratkou ETF (Exchange Traded Funds, pozn. red.).

V bilanci roku 2022 vedou investice skrze ETF do klíčových amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq. Ty jsou následovány investicí do ETF globálního akciového indexu MSCI World a investicí do indexu rozvíjejících se trhů MSCI Emerging Markets. Pátou příčku mezi ETF obsazuje investice do titulů v německém akciovém indexu DAX.

V ETF univerzu byly nepřekvapivě nejoblíbenějšími ty papíry, které sledují výkon hlavních akciových benchmarků. Retailový investor zde dostává výhodu levné expozice a diverzifikace v rámci daného akciového trhu.

Ze sektorového pohledu nás těší, že naši klienti byli aktivní v sektorech běžné spotřeby a energetiky. Oba tyto sektory, obzvláště energetika, s přehledem překonaly výkon širšího trhu.

Poněkud překvapivý je pro nás zájem o evropské státní dluhopisy, neboť Evropská centrální banka (ECB) v průběhu loňského roku jasně deklarovala záměr zvyšovat úrokové sazby.

Autor je seniorní analytik společnosti Patria Finance
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Prognóza akciových trhů a cílování indexu S&P 500 na rok 2023

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.