Investiční výhled na rok 2023 (4.). ETF: Vládnou investice do amerických indexů S&P 500 a Nasdaq

Téma týdne
Ve spolupráci s největším tuzemským retailovým obchodníkem s cennými papíry, společností Patria Finance, přinášíme exkluzívní žebříček akcií založený na datech jeho více než 50 tisíc klientů a klientek. Komentáře a investiční výhled pro letošní rok poskytli analytici společnosti. Ve čtvrtém díle Tématu týdne se podíváme na burzovně obchodované fondy (ETF).
V bilanci roku 2022 vedou investice skrze ETF do klíčových amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Do řádu desítek tisíc otevřených pozic přes Patria Finance se posunuly na popularitě rostoucí investice do burzovně obchodovaných fondů, anglickou zkratkou ETF (Exchange Traded Funds, pozn. red.).

V bilanci roku 2022 vedou investice skrze ETF do klíčových amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq. Ty jsou následovány investicí do ETF globálního akciového indexu MSCI World a investicí do indexu rozvíjejících se trhů MSCI Emerging Markets. Pátou příčku mezi ETF obsazuje investice do titulů v německém akciovém indexu DAX.

V ETF univerzu byly nepřekvapivě nejoblíbenějšími ty papíry, které sledují výkon hlavních akciových benchmarků. Retailový investor zde dostává výhodu levné expozice a diverzifikace v rámci daného akciového trhu.

Ze sektorového pohledu nás těší, že naši klienti byli aktivní v sektorech běžné spotřeby a energetiky. Oba tyto sektory, obzvláště energetika, s přehledem překonaly výkon širšího trhu.

Poněkud překvapivý je pro nás zájem o evropské státní dluhopisy, neboť Evropská centrální banka (ECB) v průběhu loňského roku jasně deklarovala záměr zvyšovat úrokové sazby.

Autor je seniorní analytik společnosti Patria Finance
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Prognóza akciových trhů a cílování indexu S&P 500 na rok 2023

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB