Kritická situace v Severní Americe doléhá na společnost Adidas

Názor
Akcie Adidas zahájily tento týden ve středu obchodování silným růstem a téměř dosáhly svého maxima 198 eur z roku 2023. Navzdory ztrátě ve výši 58 milionů eur a 4,8% poklesu tržeb na 21,4 miliardy eur v roce 2023 se investoři zpočátku zdáli být neznepokojeni. Následoval však rychlý výprodej, který náhle posunul akcie do záporných čísel.
Kritická je pro firmu Adidas zejména situace v Severní Americe, kde se generuje 28 procent příjmů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Kritická je zejména situace v Severní Americe, kde se generuje 28 procent příjmů. Vysoká úroveň zásob a očekávaný pokles prodeje budou i nadále silně doléhat. Únorové údaje o maloobchodních tržbách v USA budou klíčové pro hodnocení síly spotřebitelů, zejména poté, co v lednu došlo k meziročnímu nárůstu pouze o 0,6 procenta, což je nejnižší hodnota od května 2020.

Adidas je i nadále přesvědčen, že růst se objeví i v dalších regionech, což může být podpořeno zásadními faktory. Čína, která se na tržbách podílí 14 procenty, se po čtyřech měsících vymanila z deflace a pro rok 2024 si stanovila cíl hrubého domácího produktu kolem pěti procent.

PSALI JSME:
Adidas míří do ztráty, poprvé za více než 30 let. Kvůli spolupráci s rapperem Ye

V Evropě, kde se generuje 38 procent příjmů, by Evropská centrální banka mohla v červnu snížit úrokové sazby, což by mohlo společnosti Adidas prospět a povzbudit spotřebu. Adidas počítá se silným růstem především ve druhé polovině roku. Ačkoli je tento okamžik ještě daleko, trhy často předvídají vývoj reálné ekonomiky, obvykle šest až devět měsíců dopředu.

V současné době se index relativní síly (RSI) nachází na úrovni 56 v neutrální zóně, což naznačuje, že akcie nejsou překoupeny. Překonání vrcholu 198 eur by mohlo stanovit další cíl na úrovni 220 eur. Mezi klíčové úrovně podpory patří 50týdenní klouzavý průměr na 174 eur a zářijové minimum na 154 eur.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Problémy firmy Adidas jsou hlubší

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB