
Více než čtyři tisíce bytů postavily stavební firmy také v Jihomoravském kraji (4104 dokončených bytů). Nad dvoutisícovou hranici se pak dostaly už jen dva další kraje – Plzeňský (2247 dokončených bytů) a Moravskoslezský (2152 dokončených bytů). Méně než tisíc nových bytů se postavilo už jen v Libereckém kraji (763 dokončených bytů) a Karlovarském kraji (547).
Praha přitom bytové výstavbě v Česku dlouhá léta dominovala, každý rok se zde postavily až dvě třetiny nového bytového fondu. Zatímco v metropoli se staví hlavně bytové domy, ve středních Čechách lidé preferují rodinné domy. V hlavním městě 4242 nových bytů vzniklo v rámci nějakého většího bytového domu a jen 639 nově dokončených bytů připadá na rodinné domy.
Ve Středočeském kraji je tento poměr opačný. V rodinných domech bylo dokončeno 4372 nových bytů a na bytové domy připadá 1335 nových bytů.