
Zřejmě nejvíce hmatatelný bude pro klienty přechod na „bezpapírové“ procesy, resp. digitalizaci bankovních aktivit. Zatímco to, že banky budou snižovat své „uhlíkové stopy“, je pro většinu populace stále obtížně pochopitelné, pod termínem „investiční portfolio zohledňující aspekty udržitelnosti a ochrany životního prostředí“ by každému mělo dojít, že banky nebudou klientům nabízet investice do těžby uhlí nebo zbrojařského průmyslu.
Česká spořitelna v této souvislosti informovala, že memorandum na půdě ČBA iniciovala právě ona. Nově bude v bance koordinovat aktivity směřující k udržitelnému, společensky odpovědnému podnikání Matúš Púll v pozici manažera pro udržitelnost, která bude přímo podřízen předsedovi představenstva Tomáši Salomonovi.
Skupina ČSOB pak v zeleném tónu informovala o tom, že její rodinu ekologicky zodpovědných produktů (Zelená hypotéka a Zelená Autopůjčka – pozn. red.) nově doplnila Zelená Půjčka na bydlení. Ta bude pomáhat klientům s financováním technologií využívajících obnovitelné zdroje energie s atraktivní pevnou úrokovou sazbou 4,75 procenta ročně.