
Řešení spočívá ve využití mobilní aplikace mBank. Když klientovi bude volat pracovník mBank, ve většině případů odešle žádost o autorizaci hovoru do jeho aplikace. Ta bude obsahovat jméno a pracovní pozici zaměstnance banky. Pokud klient oznámení v aplikaci potvrdí, může bezpečně a bez obav pokračovat v hovoru. Podobné řešení používá od loňska George České spořitelny.
KB Penzijní společnost informovala, že loni obohatila penzijní účty svých klientů o téměř 84 miliony korun. Klienti, kteří používají kreditní karty Komerční banky (Lady karta a A karta), obdrží na účet svého penzijního spoření u KB Penzijní společnosti bonus ve výši jednoho procenta z objemu všech bezhotovostních plateb kartou, a to až do výše šest tisíc korun ročně (max. 500 Kč/měsíc).
Moneta Money Bank informovala, že v průběhu uplynulých 12 měsíců vzrostl počet lidí, kteří si do svého mobilu nebo chytrých hodinek přidali digitální scan své platební karty, o 54 procent. Zhruba 85 procent klientů banky uskutečnilo za stejné období alespoň jednu platbu fyzickou kartou, 30 procent z nich ale zároveň jinak platí běžně mobilem či hodinkami.