Novinky v osobních financích: Liberační balíček ulehčí všem

Nejzásadnější „finanční“ zprávou tohoto týdne je, že lidé a firmy budou moci odevzdat daňové přiznání o tři měsíce později bez sankce, tedy až do 1. července. Finanční správa nebude udělovat pokuty za pozdní odevzdání kontrolního hlášení a finanční a celní správa nebude po květnovém startu 3. a 4. vlny EET tři měsíce dávat pokuty za opožděnou registraci k EET.
Lidé a firmy budou moci odevzdat daňové přiznání o tři měsíce později bez sankce Ilustrační foto: Depositphotos.com

Vyplývá to hlavních opatření tzv. liberačního balíčku ministerstva financí, jehož cílem je zmírnit podnikatelům a lidem dopady aktuální situace vyvolané šířením koronaviru a minimalizovat nutnost navštěvovat finanční úřady. Přesné parametry balíčku představí ministerstvo v pondělí, vyplývá z informací na internetových stránkách resortu.

Česká bankovní asociace (ČBA), která zastupuje naprostou většinou bank na českém trhu, nabídla v tomto týdnu další dobrou zprávu. Banky mají být podle vyjádření Pavla Štěpánka, výkonného ředitele asociace, „připraveny konkrétně pomoci těm klientům, na které ekonomické důsledky epidemie (pandemie – pozn. red.) dopadly.“ Podle ČBA je vhodným nástrojem „v doložených případech“ poskytnout klientům možnost tříměsíčního odkladu splátek hypotéčních a spotřebitelských úvěrů.

Sberbank jako první z bank působících v tuzemsku redakci portálu FAEI.cz informovala o tom, co pro své klienty připravila v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu v ČR. Jedním z opatření, které by mělo pomoci podnikatelům a malým firmám, je nabídka nezajištěného firemního úvěru se sazbou 4,9 % ročně.

Žádost má být vyřízena zdarma do dvou dnů, uvedla banka. Nabídka od pondělí směřuje na podnikatele a malé firmy s ročním obratem do 25 milionů Kč a týká se úvěrů od deseti tisíc do tří milionů korun se splatností až sedm let. Firemní úvěr je možné využít i na refinancování úvěru u jiné banky.

PSALI JSME:
Bankovní asociace: Poskytneme tříměsíční odklad splátek hypoték a úvěrů

A teď abecedně.

Conseq Investment Management nově nabízí možnost investovat do všech fondů, které obhospodařuje investiční společnost skupiny AXA Česká republika a Slovensko. Investovat do nich lze formou jednorázových či pravidelných investic podle standardních pravidel produktu Conseq Classic Invest, jenž je určen pro privátní investory.

Česká spořitelna, lídr domácího trhu ve zprostředkování podílových fondů, informovala, že internetové bankovnictví George od února umožňuje investovat on-line do více než 80 podílových fondů. Investování on-line prostřednictvím George bude dostupné klientům, kteří využívají internetové bankovnictví a mají zřízenou bankovní identitu. George v první fázi umožní aktivně obchodovat on-line s podílovými fondy, v další fázi pak i s dluhopisy a akciemi.

ČSOB Leasing se pochlubil, že jako první na trhu nabízí adresné pojištění aut na míru. Segmentované pojištění osobních vozidel je určeno pro fyzické osoby, podnikatele i firmy. Firma jej sjednává u ČSOB Pojišťovny a dalších tří renomovaných českých pojišťoven.

Patria Finance, obchodník s cennými papíry, informoval, že robotické investování indigo za necelé tři měsíce od svého spuštění překonalo nejen na tuzemském trhu první tisícovku investorů. Robotické investování nabízí každému investorovi investici na míru od sto korun skrze tzv. ETF, na kterou by jinde neměl šanci dosáhnout, pokud jde o investovanou částku i poplatky.

PSALI JSME:
Nejhorší týden od světové ekonomické krize

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Plánované deficity – Němci versus Češi

Německá vláda včera schválila tamnímu ministru financí Olafu Scholzovi jeho návrh státního rozpočtu pro příští rok s deficitem 96,2 miliardy eur, což je zhruba 2,8 % německého hrubého domácího produktu (HDP) v roce …

ČNB zdůraznila vysoká rizika

V souladu s očekáváním ponechala Česká národní banka (ČNB) na včerejším zasedání nastavení měnové politiky beze změny. Poslední vývoj ekonomiky se od srpnové prognózy centrální banky téměř neliší. Oslabení koruny …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru