Ojetá auta častěji s bankovní půjčkou

Jednou z finančních mucholapek jsou autopůjčky. Od běžného spotřebního úvěru se liší výhodnější úrokovou sazbou a vydatnější reklamou. Běžně lze sehnat půjčku ve výši 200 tis. Kč na koupi ojetiny za 7,9 %, bazaru Auto Esa stačí 7,65 %, Leasing plus láká na 7,2 %, Cofidis, Cetelem, Zuno a Česká spořitelna trumfují 6,9% úrokem.
Lidé stále víc financují nákupy ojetin bankovními úvěry. Foto: Pixabay

„Lidé stále víc financují nákupy ojetin bankovními úvěry. V Equa bank jsme od podzimu loňského roku zaznamenali 30% nárůst. Jedním z důvodů je, že s AutoPůjčkou mají klienti zdarma služby, za které se běžně platí. Zdarma je zřízení i vedení půjčky a k tomu mají například možnost si flexibilně měnit výši splátek, třeba až o polovinu,“ uvedl ředitel oddělení úvěrových produktů Ondřej Hák.

SLABÁ KORUNA NEZMENŠUJE CHUŤ NA POŘÍZENÍ AUTA

Zatímco loni Češi kupovali víc ojetin u tuzemských prodejců, statistiky za 1. čtvrtletí 2015 naznačují, že letošní rok může znamenat změnu trendu. První čtvrtletí totiž ukázalo, že 28 % ojetých vozů bylo pořízeno mimo území Česka, a to i přes to, že se průměrná cena ojetého auta ze zahraničí zvýšila na 210 tis. Kč, zejména kvůli slabé koruně.

Podle průzkumu Equa bank plánuje během dvou let nákup auta téměř každý druhý Čech (45 %). V průměru za něj hodlá utratit 180 tis. Kč. Kdo bude zvažovat úvěr, určitě narazí na tři mimořádně vypečené nabídky. Bazar AAA Auto slibuje při 60% akontaci 0% úrok. Pravděpodobně se však nějaké to procento „náhrady“ v havarijní pojistce zhruba za tisícovku měsíčně najde.

Impozantně působí nabídka Raiffeisenbank. Půjčí 200 tis. Kč, a pokud se podaří je splatit do tří měsíců, nezaplatí klient za půjčku ani korunu. Trik spočívá v naději banky, že přiláká lidi, kteří to v termínu nesplatí, a spadnou pak do kategorie klasických spotřebitelských úvěrů s úrokem 11,9 %.

Nejzábavnější ale je nabídka GE Money. Pokud do banky přijdete s tím, že máte úvěrovou nabídku za 5,9 %, uzavře s vámi GE Money smlouvu o půjčce s úrokovou sazbou 4,9 %. Bankéři však můžou klidně spát, taková nabídka na trhu spotřebitelských úvěrů není.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Americký dolar nakonec musí začít klesat

Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí.

Dolar vítězí, viru navzdory

Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: Levný chleba, drahé pivo

Téma týdne
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží. V předchozích dílech jsme se věnovali cestě tam i …
Rolovat nahoru