bool(false)

Ojetá auta častěji s bankovní půjčkou

Jednou z finančních mucholapek jsou autopůjčky. Od běžného spotřebního úvěru se liší výhodnější úrokovou sazbou a vydatnější reklamou. Běžně lze sehnat půjčku ve výši 200 tis. Kč na koupi ojetiny za 7,9 %, bazaru Auto Esa stačí 7,65 %, Leasing plus láká na 7,2 %, Cofidis, Cetelem, Zuno a Česká spořitelna trumfují 6,9% úrokem.

Lidé stále víc financují nákupy ojetin bankovními úvěry. Foto: Pixabay

„Lidé stále víc financují nákupy ojetin bankovními úvěry. V Equa bank jsme od podzimu loňského roku zaznamenali 30% nárůst. Jedním z důvodů je, že s AutoPůjčkou mají klienti zdarma služby, za které se běžně platí. Zdarma je zřízení i vedení půjčky a k tomu mají například možnost si flexibilně měnit výši splátek, třeba až o polovinu,“ uvedl ředitel oddělení úvěrových produktů Ondřej Hák.

SLABÁ KORUNA NEZMENŠUJE CHUŤ NA POŘÍZENÍ AUTA

Zatímco loni Češi kupovali víc ojetin u tuzemských prodejců, statistiky za 1. čtvrtletí 2015 naznačují, že letošní rok může znamenat změnu trendu. První čtvrtletí totiž ukázalo, že 28 % ojetých vozů bylo pořízeno mimo území Česka, a to i přes to, že se průměrná cena ojetého auta ze zahraničí zvýšila na 210 tis. Kč, zejména kvůli slabé koruně.

Podle průzkumu Equa bank plánuje během dvou let nákup auta téměř každý druhý Čech (45 %). V průměru za něj hodlá utratit 180 tis. Kč. Kdo bude zvažovat úvěr, určitě narazí na tři mimořádně vypečené nabídky. Bazar AAA Auto slibuje při 60% akontaci 0% úrok. Pravděpodobně se však nějaké to procento „náhrady“ v havarijní pojistce zhruba za tisícovku měsíčně najde.

Impozantně působí nabídka Raiffeisenbank. Půjčí 200 tis. Kč, a pokud se podaří je splatit do tří měsíců, nezaplatí klient za půjčku ani korunu. Trik spočívá v naději banky, že přiláká lidi, kteří to v termínu nesplatí, a spadnou pak do kategorie klasických spotřebitelských úvěrů s úrokem 11,9 %.

Nejzábavnější ale je nabídka GE Money. Pokud do banky přijdete s tím, že máte úvěrovou nabídku za 5,9 %, uzavře s vámi GE Money smlouvu o půjčce s úrokovou sazbou 4,9 %. Bankéři však můžou klidně spát, taková nabídka na trhu spotřebitelských úvěrů není.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …

U syndromu vyhoření platí, že nic na světě nevznikne náhle

Rozhovor
Syndrom vyhoření může postihnout každého. Podle lektorky společnosti 1. VOX a cvičitelky Pavly Svobodové nerozhoduje ani věk, ani povolání či pohlaví. „Na svých seminářích jsem se setkala s úspěšnými byznysmeny, s lidmi bez zaměstnání, ale i s lidmi velmi mladými a na první pohled zcela bezstarostnými, kteří syndromem vyhoření prošli,“ říká.
Rolovat nahoru