Poprvé v novém roce pražská burza klesla

Úterý bylo na podstatnější kurzotvorné informace chudé. Ve Francii byla zveřejněna data o průmyslové výrobě, která byla opravdu robustní. Na akciové trhy to nicméně zásadní vliv nemělo. Americké trhy otevřely bez jasného směru kolem nuly. Evropské burzy se celý den pohybovaly v záporu. 
Většina společností na BCPP v úterý klesla. Největší ztrátu – jedno procento – zaznamenala Erste. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Všechno jednou končí. PX (-0,10 %, 1 269,69 b.) index v úterý poprvé v novém roce oslabil, a to po šesti růstových seancích. Nejlepší byla na pražské burze Komerční banka s růstem o 1,90 procenta (725 K4). Byla to její sedmá růstová seance v řadě – cena akcií v tomto roce rostla každý den. Od začátku roku vzrostla její cena o téměř 11 procent.

Posílit se v úterý podařilo ještě Kofole (+0,40 %, 252 Kč). To bylo bohužel vše. Většina společností na BCPP klesla. Největší ztrátu zaznamenala Erste (-1,00 %, 772 Kč), Colt (-0,70 %, 571 Kč) a ČEZ (-0,62 %, 802 Kč), který ale zůstal nad hranicí osmi set korun.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB