Poprvé v novém roce pražská burza klesla

Názor
Úterý bylo na podstatnější kurzotvorné informace chudé. Ve Francii byla zveřejněna data o průmyslové výrobě, která byla opravdu robustní. Na akciové trhy to nicméně zásadní vliv nemělo. Americké trhy otevřely bez jasného směru kolem nuly. Evropské burzy se celý den pohybovaly v záporu. 
Většina společností na BCPP v úterý klesla. Největší ztrátu – jedno procento – zaznamenala Erste. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Všechno jednou končí. PX (-0,10 %, 1 269,69 b.) index v úterý poprvé v novém roce oslabil, a to po šesti růstových seancích. Nejlepší byla na pražské burze Komerční banka s růstem o 1,90 procenta (725 K4). Byla to její sedmá růstová seance v řadě – cena akcií v tomto roce rostla každý den. Od začátku roku vzrostla její cena o téměř 11 procent.

Posílit se v úterý podařilo ještě Kofole (+0,40 %, 252 Kč). To bylo bohužel vše. Většina společností na BCPP klesla. Největší ztrátu zaznamenala Erste (-1,00 %, 772 Kč), Colt (-0,70 %, 571 Kč) a ČEZ (-0,62 %, 802 Kč), který ale zůstal nad hranicí osmi set korun.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

https://faei.cz/rustova-serie-na-prazske-burze-pokracuje/">

PSALI JSME:
Poprvé v novém roce pražská burza klesla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Trhy budou čelit odtoku likvidity

Brzy dojde k odtoku zhruba jednoho a půl bilionu amerických dolarů a v kombinaci s nepříznivou sezónností a zpomalující ekonomickou aktivitou může dojít k výraznějšímu přecenění na finančních trzích.

Akciové trhy: BCPP poprvé v týdnu rostla

Po třech dnech, kdy pražská burza jen ztrácela, přišel první růst. Index PX ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu posílil. Celý den se obchodoval v plusu ve velmi úzkém pásmu. V samotném závěru obchodování přišel další …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB