Pražská burza celý den klesala a uzavřela na minimech

Evropské burzy ve čtvrtek většinou otevřely poklesem, ale zbytek dne se snažily ztráty smazat. To ale nebyl osud pražské burzy, která prakticky celý den jen klesala.
Pouze akciím společnosti Philip Morris ČR se ve čtvrtek podařilo uzavřít v mírném plusu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ze čtvrtečních makrodat snad stojí za zmínku další porce čísel z amerického trhu práce. Na rozdíl od středečních dopadly hůře, a to je možná důvod, proč trhy rostly. Obrázek je tak smíšený. Rozhodující sada dat z trhu práce bude zveřejněna v pátek a pravděpodobně ukáže na další směřování politiky Fedu (americká centrální banka, pozn. red.).

Americký index S&P500 otevřel asi tři desetiny procenta v plusu, což pozitivně ovlivnilo závěr evropských trhů. Evropský index STOXX Europe 600 po nižším otevření svou ztrátu během dne korigoval a snažil se dostat do kladného pásma. Krátce před koncem obchodování byl slabší o mírných 0,16 procenta (460,24 b.).

Pražský index PX ve čtvrtek uzavřel na svých denních minimech. Zatímco, evropské trhy se snažily ranní ztráty postupně eliminovat, domácí burza znala jen směr dolů. Index PX ve čtvrtek ztratil 0,88 procenta (1 396,61 b.).

Pouze akciím společnosti Philip Morris ČR (+0,12 %, 17 400 Kč) se ve čtvrtek podařilo uzavřít v mírném plusu. Kofola (0,0 %, 251 Kč) a Colt CZ (0,0 %, 589 Kč) skončily ve čtvrtek na stejné úrovni jako ve středu. Ale to je bohužel z neklesajících titulů vše.

Výčet jmen, která klesla, je delší. Největší zátěží pro burzu byl finanční sektor. Erste (-1,84 %, 843,60 Kč) klesá třetí den v řadě. Pojišťovna VIG poklesla o 1,28 procenta (616 Kč). Oslabila také Komerční banka (-1,19 %, 746 Kč) a u Monety (-0,12 %, 84,90 Kč) došlo po středečním slušném růstu k vybírání zisků.

ČEZ se ve středu vyhoupl opět nad hranici 1 000 korun. Ve čtvrtek se mu podařilo tuto úroveň udržet a zavřel přímo na ní slabší o 0,40 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde lidé bohatnou na akciích tolik jako v Praze

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Minulý týden byl pro kryptoměny obtížný

Minulý týden byl pro kryptoměny s hlavní tržní kapitalizací obtížný a v nejlepším případě zaznamenaly pouze jednociferné zisky. K největším pohybům došlo v opačném směru. Největšími poraženými byly meme coiny, a to …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB