
Jeho záliba ve vyhlížení do kraje, která nebyla žádným tajemstvím, inspirovala i další vlastence čerstvě probuzené českou státností, o niž se tak výrazně zasloužil. Další „jeho“ vyhlídka se nachází nad městem Semily. Přímo na ní, jak ji znají dnešní výletníci, sice prezident nikdy nebyl, stejně jako na té třebíčské, místo s ním ale skutečně spojeno je.
Na návštěvu do Semil zavítal 17. září 1922. Do programu návštěvy byl zařazen i výlet nad město k Sejkorské kapličce. Nestalo se tak náhodou. Prezident Osvoboditel toto místo důvěrně znal z roku 1906, kdy ještě nevykonával úřad hlavy státu.

Klub českých turistů se na počest státníkovy návštěvy rozhodl vyhlídkový bod ve výšce 497 m n. m. nazvat jeho jménem. Po úpravách prostranství, zřízení skalky z přírodních kamenů s pamětní deskou a rozmístění laviček byla semilská Masarykova vyhlídka zpřístupněna v roce 1925.
Dnes se již vyhlídkové místo nemůže pyšnit otevřenými rozhledy na Krkonoše, přesto však slouží jako cíl vycházek a výletů s pohledem na vrch Kozákov. Za zhlédnutí stojí například také nedaleká barokní výklenková kaplička Panny Marie Bolestné, tzv. Sejkorská, která pochází z roku 1693.
Zítra vám nabídneme výhled, kterým se Masaryk od těch předchozích prokazatelně opravdu kochal.