
České Radiokomunikace po celou dobu přechodu zajišťují TV signál pozemního televizního vysílání, které je jako jediné zdarma, prostřednictvím přechodových DVB-T2 sítí. Ty zaniknou až v době spuštění finálních DVB-T2 sítí.
Většina (87 %) českých domácností o přechodu na DVB-T2 ví a 30 % českých diváků už DVB-T2 přijímá.
Všechny informace také diváci najdou na www.dvbt2overeno.cz.
„Po celou dobu je naší prioritou informování diváků. Nyní se soustředíme na detailnější informace, aby všichni zcela přesně věděli, co a kdy mohou v rámci přechodu na DVB-T2 očekávat, a mohli se včas připravit tak, aby nepřišli o bezplatné televizní vysílání,“ říká generální ředitel CRA Vít Vážan.
Přechod na DVB-T2 pokračuje přesně podle schváleného harmonogramu. Již 27. listopadu 2019 dojde k vypnutí současného standardu pozemního vysílání DVB-T a přepnutí na nový standard DVB-T2 na vysílačích Praha Žižkov a Cukrák. V dosahu těchto vysílačů je zhruba čtvrtina českých domácností, jichž se přechod dotkne.
Nejprve dojde k vypnutí DVB-T sítě, ve které vysílá Česká televize a Český rozhlas, a to 27. listopadu 2019 ve 23:59. Od první minuty 28. listopadu 2019 budou programy ČT a Českého rozhlasu v Praze a středních Čechách dostupné výhradně v DVB-T2. Diváci, kteří již dnes přijímají HD programy ČT ve standardu DVB-T2 z vysílačů Praha Žižkov a Cukrák, nebudou muset v listopadu nic řešit – ČT vysílá na finálních kmitočtech a konfiguraci.
Další vypínání DVB-T sítí pak bude pokračovat na začátku roku 2020. Již 7. ledna 2020 bude ukončeno DVB-T vysílání programů ČT z vysílače Votice-Mezivrata. Následně bude na vysílačích Praha Žižkov a Cukrák ukončeno DVBT vysílání dalších multiplexů (vysílacích sítí), v nichž vysílají např. programy ze skupin Nova, Prima, Barrandov TV a další. Následovat pak budou až do 20. června 2020 všechny vysílače v rámci České republiky.