UNIQA meziročně posílila na pojistném o 7,4 %

Pojišťovna UNIQA podle předběžných výsledků předepsala vloni na pojistném celkem 7,034 miliardy korun a posílila o 7,39 %. Společnost dokázala využít příznivou ekonomickou situaci ve svůj prospěch a meziročně zrychlila své tempo růstu bezmála o procentní bod. Během roku 2018 si pojišťovna upevnila svoji pozici osmičky s tržním podílem 5,4 procenta.
Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci prosince 2018 celkem 911 936 pojistných smluv. Foto: FAEI.cz

„UNIQA pojišťovna má za sebou mimořádný rok. Díky trvající kondici českého hospodářství se nám podařilo už koncem loňského roku splnit úkol, původně plánovaný až na rok 2020, totiž předepsat na pojistném sedm miliard korun,“ komentoval výsledky CEO Martin Žáček.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci prosince 2018 celkem 911 936 pojistných smluv – meziročně o 5,8 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení, v němž UNIQA významně posílila svoji pozici. Počet vozidel s povinným ručením UNIQA stoupl koncem roku 2018 bezmála na 470.000 (meziročně plus 8,6 %). V havarijním pojištění figurovala loni UNIQA jako čtvrtý nejsilnější pojistitel na trhu.

PSALI JSME:
Nejčastější viníci nehod „dluží“ na povinném ručení stovky milionů

Hospodářský výsledek UNIQA pojišťovny činil před zdaněním 407,1 milionu Kč (v roce 2017 to bylo 346,6 milionu Kč, meziroční nárůst o 17,4 %); po zdanění pak 323,9 milionu Kč (v roce 2017 to bylo 272,5 milionu korun, meziroční nárůst o 18,9 %).

Mateřský koncern UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni má za sebou podle slov CEO Andrease Brandstettera solidní rok. Celkové pojistné skupiny 2018 podle předběžných výsledků nepatrně vzrostlo na konečných 5,310 miliardy EUR. Podařilo se zlepšit nákladovost a zvýšit konsolidovaný zisk o 70 milionů (+42 %) na konečných 243,3 milionu EUR. UNIQA Group je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje bezmála deset milionů klientů.

PSALI JSME:
Výluky v pojistných smlouvách? Největší háčky vězí v detailech

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

ČSOB hlásí meziroční nárůst zisku o 25 %

Skupina ČSOB tento týden informovala o svých hospodářských výsledcích za rok 2019. Její čistý zisk meziročně vzrostl na 19,7 miliardy korun, což znamená nárůst o 25 % ve srovnání s rokem 2018 (15,8 mld. Kč).

Moneta s čistým ziskem čtyři miliardy korun

Skupina Moneta za loňský rok vykázala čistý zisk ve výši čtyř miliard korun a meziroční běžná ziskovost se zvýšila o 13,4 procenta. Vedení společnosti očekává, že banka vzhledem k výsledkům vyplatí akcionářům …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru