Uniqa pojišťovna vloni dosáhla historicky nejvyššího zisku

Historicky nejvyššího zisku dosáhla v loňském roce Uniqa pojišťovna. Její hospodářský výsledek před zdaněním dosáhl 760 milionů korun (v roce 2018 to bylo 407,1 milionu Kč, tzn. meziroční nárůst o 86,7 %), po zdanění pak 612,5 mil. Kč (v roce 2018 to bylo 323,9 milionu korun, meziroční nárůst o 89,1 %). Redakci FAEI.cz o tom informovala tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.
Uniqa pojišťovna vloni dosáhla historicky nejvyššího zisku. Foto: FAEI.cz

Podle předběžných výsledků Uniqa vloni na pojistném předepsala celkem 7,622 miliardy korun a posílila oproti roku 2018 o 8,4 procenta.

Tempo svého růstu firma znovu dokázala meziročně zrychlit o více než procentní bod, přičemž během dvou posledních let navýšila předepsané pojistné o více než miliardu. Podařilo se jí plně využít příznivé ekonomické situace a posílila svoji tržní pozici. Během roku 2019 si upevnila tržní podíl na 5,6 % a sedmé místo v žebříčku pojišťoven v tuzemsku.

„Máme za sebou nebývale úspěšný rok. Nikdy předtím jsme meziročně nedosáhli přírůstku pojistného na úrovni přes 600 milionů korun jako loni. Pomáhá nám nadále silná kondice českého hospodářství a rostoucí mzdy. Náš tržní podíl stoupl jak v neživotním, tak i životním pojištění. A náš zisk byl historicky nejvyšší,“ shrnul hlavní výsledky CEO pojišťovny Martin Žáček.

Mateřský koncern Uniqa Insurance Group se sídlem ve Vídni, jehož je česká UNIQA součástí, má za sebou podle slov CEO Andrease Brandstettera úspěšný rok. Celkové pojistné skupiny 2019 podle předběžných výsledků vzrostlo o 1,2 % na konečných 5,373 miliardy EUR, zisk před zdaněním činil 295,7 milionu eur. Uniqa v České republice se na celkovém předepsaném pojistném Uniqa International podílela z 19 % (v roce 2018 z 17,5 %) a na hospodářském výsledku (před zdaněním) z 32 %.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena