VGP stahuje své akcie z hlavního trhu pražské burzy

Celoevropský developer, manažer a vlastník logistických a semi-industriálních nemovitostí, společnost VGP, informoval včera v tiskové zprávě o tom, že dne 27. srpna 2021 přijala správní rada rozhodnutí požádat o stažení akcií VGP z hlavního trhu pražské burzy (PSE - Burza cenných papírů Praha), a to v návaznosti na oznámení pololetních výsledků hospodaření společností VGP NV k 30. 6. 2021.
Skupina VGP se strategicky zaměřuje na výstavbu business parků. Ilustrační foto: VGP

Akcie VGP byly v roce 2007 kromě primární kotace na burze Euronext Brusel kotovány též na pražské burze. Vzhledem k tomu, že ani při uvedení akcií na pražskou burzu ani poté nedošlo k umístění akcií VGP mezi lokální investory, chyběl klíčový předpoklad likvidity.

„V důsledku toho se kotace na burze Cenných papírů Praha stala spíše technickou záležitostí,“ uvedla firma.

Správní rada společnosti se domnívá, že vzhledem k tomu, že veškeré obchodování s akciemi VGP probíhá na Euronext Brusel, a s ohledem na pokračující geografickou expanzi skupiny nemá sekundární kotace na pražské burze další opodstatnění.

„Vyřazení akcií z obchodování na pražské burze nijak neovlivní kotaci na burze Euronext Brusel, a nebude tak mít pro akcionáře nepříznivý vliv z hlediska objemu obchodování ani likvidity,“ uvedla firma ve svém prohlášení.

Na základě rozhodnutí správní rady podá VGP žádost o vyřazení akcií z obchodování na Burze cenných papírů Praha a obchodování s akciemi VGP na pražské burze bude ukončeno do tří měsíců v souladu s burzovními pravidly.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena