Výhled na čtvrté čtvrtletí (3.): Během stagflace jsou nejlepší cenné papíry s indexací na inflaci

Téma týdne
Inflačně indexované dluhopisy jsou příležitostí desetiletí. Dvouleté americké inflačně indexované dluhopisy nabízejí tříprocentní výnos. Desetileté americké inflačně indexované dluhopisy  a pětileté americké inflačně indexované dluhopisy nabízejí výnos lehce nad dvěma procenty, což je nejvíc od roku 2008, a vytvářejí tak nejvyrovnanější podmínky od dob globální finanční krize.
Inflačně indexované dluhopisy jsou příležitostí desetiletí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Krása inflačně indexovaných dluhopisů spočívá v tom, že mají dvojí expozici na inflaci a sazby. To znamená, že pokud stoupne inflace, zvýší se nominální hodnota i příjem z kupónů. A pokud se inflace vrátí k průměru, vydělají zase na poklesu úrokových sazeb, i když se bude za kupóny i za nominál při splatnosti vyplácet méně.

Zdroj: Saxo Bank

Očekává se, že navzdory agresivnímu zvyšování sazeb zůstane inflace v tomto i v příštím roce zvýšená. Dosáhli jsme tedy bodu zvratu, kde jsou buď sazby příliš vysoké, nebo jsou inflační očekávání trhu nastavená příliš nízko. Inflačně indexované dluhopisy každopádně v rozumně diverzifikovaném portfoliu nabízejí vynikající výnosově-rizikový poměr v obou scénářích.

Autorka je hlavní odbornice Saxo Bank na instrumenty s pevným výnosem
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Výhled na čtvrté čtvrtletí (2.): Blíží se příhodný okamžik ke zvýšení durační expozice

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.