Západní Čechy: Lázeňské království

České lázeňství je na vzestupu, těší se nejen zájmem domácích, ale i zahraničních turistů, kterých rok od roku přibývá. Navíc zaujímáme první příčky v počtu přírodních minerálních a pramenitých vod v Evropě. Nejbohatší a rozsáhlé zdroje se nacházejí v západních Čechách. Jen na území Mariánských Lázní vyvěrá zhruba 40 přírodních pramenů, karlovarských je více než 80!
Socha malého nahého chlapce Františka je jedním ze symbolů Františkových Lázní. Podle legendy otěhotní každá žena, která si na sošku sáhne. Foto: Pixabay

Nespočet lázeňských objektů a resortů, jež poskytují procedury i wellness pobyty, se předhánějí v nabídce. Chtějí totiž nalákat hosty k návštěvě. Dnešní lázně kladou důraz na kvalitní zázemí, pestrou škálu služeb, odpočinek i relax. Jak uspět v napěchované konkurenci nám exkluzivně odpověděli zástupci lázeňského managementu.

Luxus v bahně

Za kvalitní péči můžete vyjet do Františkových Lázní, kde se o vás dobře postarají například v hotelu Savoy nebo Goethe, jež se nacházejí přímo v lázeňském centru. K léčení využívají výhradně místní přírodní léčivé zdroje. Nabízejí od tradičních procedur až po ty moderní, jakou je například rázová vlna.

„Vždy se snažíme sestavit nabídku s ohledem na přání našich hostů, ale hlavně chceme nabízet služby ve stále stejné kvalitě. Každoročně naši péči navíc vylepšujeme o nějakou novinku. Letos to jsou například suché masážní vany nebo solná jeskyně,“ vysvětluje pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) směr a cíl procedur Markéta Strádalová.

Léčebný pobyt by měl být v délce alespoň 14 nocí s lékařským vyšetřením a 18 procedurami týdně. Základem je využití místních přírodních léčivých zdrojů: slatina (slatinné zábaly), přírodní minerální voda (uhličité koupele, inhalace a irigace), zřídelní plyn (plynná uhličitá koupel či plynové injekce). Procedury jsou ale také založeny na fyzikální léčbě (elektroterapie, magnetoterapie, ultrasonoterapie, parafínový zábal rukou a zad), vodoléčbě (podvodní masáž, vířivá koupel nebo šlapací bazénky), masážích, pohybové léčbě a speciálních procedurách (lokální kryoterapie, rázová vlna i baňkování).

Lázně pro děti

Lázně Kynžvart jsou dynamicky se rozvíjející lázeňské zařízení nacházející se v srdci lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji. Mají již 70leté zkušenosti s léčením dětí ve věku do 1,5 roku až do 18 let. Rodiče své děti často doprovázejí na rehabilitace, procedury a edukační přednášky, aby si tak osvojili léčebné techniky a své poznatky tak mohli uplatnit i po skončení pobytu a po návratu domů.

„Nejvíce pacientů máme s onemocněním dýchacích cest, jako jsou astma či opakované záněty průdušek. Druhou nejčastější indikací jsou kožní problémy a mezi nimi hlavně ekzémy a lupénka. A jako jediné lázně v České republice léčíme děti s onemocněním ledvin a močových cest. Léčíme rovněž chronická onemocnění zažívacího ústrojí, onemocnění štítné žlázy a dětskou obezitu,“ vyjmenovala pro FAEI.cz širokou škálu léčených nemocí Dagmar Kapralová.

Lázně pracují s moderními balneologickými postupy, jako jsou vodoléčebné procedury (minerální koupele, přísadové koupele, hydromasážní lázeň, Hauffeho koupel či Hubbardova lázeň), suché uhličité koupele, masáže, inhalace, peloidní zábaly, fototerapie, magnetoterapie i elektroléčba.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Hlavní důraz je kladen na klimatoterapii. Jejím základem je pobyt na čerstvém vzduchu, tzv. aeroterapie. Díky jedinečné poloze lázní na úpatí CHKO Slavkovský les, tak mají ideální klimatické podmínky, které jsou uznány Ministerstvem zdravotnictví ČR jako přírodní léčivý zdroj. Ozdravný a léčebný pobyt je tedy ideální v období od listopadu do března.

Lázně doporučujeme navštívit hned z několika důvodů. Jde o podhorskou oblast s nadmořskou výškou 730 m n. m., nad hranicí přízemních mlh. Areál je umístěn na jihozápadním svahu lesa a panuje zde vysoká a stálá vlhkost vzduchu daná polohou areálu uprostřed rozsáhlých lesů smíšeného charakteru s nízkým obsahem alergenů a bakterií.

Kynžvartské minerální prameny jsou součástí zřídelní soustavy kyselek uvnitř široké mariánskolázeňské zřídelní oblasti, avšak společný mají pouze hlubinný zdroj oxidu uhličitého. V současné době se jímají čtyři prameny – Helena, Viktor, Marie a Richard.

Hotelové lázeňství

Hotel Falkensteiner Grand MedSpa patří mezi jedny z nejlepších hotelů v Mariánských Lázních. Je totiž jedním ze tří hotelů spadající do kategorie oficiálně certifikovaných nestátních zdravotních zařízení. Resort prošel v prosinci 2015 kompletní rekonstrukcí, takže disponuje nejmodernějším lékařským, zotavovací a wellness zařízením v Mariánských Lázních.

„Přímo v našich prostorách máme vlastní léčebný pramen Alexandra, speciální místnost pro konzumaci minerální vody a pyšníme se i největším světem bazénů, do něhož spadá i venkovní bazén, jenž je zde ve městě jediný,“ řekl pro FAEI.cz Simon Gregorn, obchodní a marketingový manažer.

V rámci hotelu je také Aquapura Spa nabízející více než 60 různých procedur. Téměř polovinu z nich tvoří klasické lázeňské procedury (suchá uhličitá koupel CO2, plynové injekce CO2, bahenní balíčky a koupele) a druhou polovinu představují wellness úkony. „Pokud si nejsou návštěvníci jistí, co je pro ně nejlepší, poskytneme jim odbornou pomoc a připravíme procedury na míru pod vedením našeho specialisty MUDr. Romana Vokatého,“ dokazuje Gregorn vysokou odbornost a připravenost areálu.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB