5 tipů na předvánoční relax

Dobijte si baterky v pivní kádi, zlatou maskou s výhledem na starou Prahu, romantickým rituálem pro páry nebo přímo V Nebi. Je totiž ideální čas utéct aspoň na chvíli od přeplněných obchoďáků, shonu a vyčistit si hlavu. Relaxační centra nabízejí komplexní péči od konečků vlasů až po chodidla.
Kyjovský pivovar už netočí desítky a dvanáctky pouze do sklenic, ale rovnou do kádí. Příznivé účinky chmelu jsou totiž známy odpradávna. Foto: Archiv

Dlouhé zimní večery nemusíte trávit doma. Nechcete-li jet přímo do lázní, nezoufejte. Kvalitní wellness nabízejí téměř všechna česká a moravská města. Můžete si dopřát i skutečně luxusní zážitky.

Pivo nejen k pití

Pivo je dobré i ve vaně. Kyjovský pivovar už netočí desítky a dvanáctky pouze do sklenic, ale rovnou do kádí, a nepotěší jen váš žaludek, ale také tělo. Příznivé účinky chmelu jsou totiž známy odpradávna. Blahodárně působí na úzkosti, napětí, podráždění, záněty nervů či kožní obtíže. Má totiž protibakteriální a protiplísňovou aktivitu a zjemní i vyhladí pokožku.

„Nabízíme chmelové a kvasnicové koupele v dřevěných kádích. K naším vyhlášeným specialitám patří také napařovací bylinková káď,“ řekl pro portál FAEI.cz Tomáš Machalínek. Chmelová lázeň s rozvařenou chmelovo-sladovou složkou je dokonce prospěšnější, než koupel pivní. Součástí jsou totiž i sladové slupky, jimž se kůže jemně masíruje a dokonale se tím odstraní kůže stará. Kvasnicová lázeň zase obsahuje živé pivovarské kvasnice, jež léčí zevnitř i z venčí, čistí totiž pleť a omezují projevy ekzémů a lišajů.

PSALI JSME:
5 nejlepších evropských lázeňských oáz

Zlatá maska v Praze

Kvalitní wellness, nezapomenutelný zážitek i překrásný výhled na starou Prahu nabízí M Spa v The Emblem Hotel. „Wellness v sedmém patře s denním světlem a krásným výhledem byl naším záměrem od samotného počátku. Chceme nabudit pocit uvolnění a odpočinku, což v podzemí bez denního světla a bez sluníčka nelze,“ uvádí Helena Valtrová, ředitelka M Spa v The Emblem Hotel.

Během svého pobytu tak můžete využít saunu, páru, fitness či relaxační zónu. Bublinky Vám nabídnou jak ve sklenici, tak i ve vířivce jacuzzi přímo na terase s výhledem na Pražský hrad. Ze služeb na vás čeká pestrá nabídka ošetření pleti, zábalů či peelingů – prostě vše, co ve spa hledáte.  A nebojí se ani moderních trendů. „Neustále připravujeme speciální nabídky, abychom uspokojili i nejnáročnější zákazníky. Naší novinkou je například zlatá maska pro ošetření pleti,“ dodává Valtrová.

Bublinky můžete mít jak ve sklenici, tak i v jacuzzi přímo na terase s výhledem na Pražský hrad. Foto: Archiv

Rituály na zámku

Pouhou hodinu od centra Prahy, zhruba 55 kilometrů ve směru na Mladou Boleslav, se nachází bývalé venkovské sídlo aristokratické rodiny Thurn-Taxisů. Zámek neboli Chateau Mcely je místem dávné historie, sídlem absolutního klidu a odpočinku těla, mysli i ducha. Výjimečnost sídla navíc podtrhuje starý anglický park či Svatojiřský les v okolí.

„Hosté k nám jezdí zejména za hloubkovou relaxací, odpočinkem a očistou. Nejsme klasické lázeňské zařízení s léčebnými metodami, ale nabízíme masáže a terapie založené na naší čistě přírodní kosmetice, kterou si sami mícháme v zámecké laboratoři,“ uvádí Eva Plchová, tisková mluvčí.

K vyhlášené specialitě patří Mcelský elixír lásky. Jde o velmi romantický rituál pro páry, který trvá dvě a půl hodiny a přináší doslova nirvánu. Po relaxačním dni si dopřejte procházku v anglickém parku či k Jabkenické oboře s velkým množstvím daňků. Milovníci hudby by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu muzea Bedřicha Smetany, který v nedalekých Jabkenicích často pobýval a komponoval.

PSALI JSME:
Češi nadávají na své hory, ale stejně na ně jedou

Výčep, muzeum a wellness pod jednou střechou

Hotel Sladovna se nachází v Černé Hoře v těsné blízkosti stejnojmenného pivovaru. Během svého pobytu nemusíte vlastně ani vytáhnout paty. Vše najdete pod jednou střechou – kulinářské speciality, komfortní ubytování, vyhlášený wellness i stylový výčep. „Naši návštěvníci mohou využít vodní spa s vnitřním bazénem s masážními tryskami i protiproudem a whirlpool. Bazén má vyšší teplotu vody, což hosté ocení hlavně v zimním období,“ říká za hotel Blanka Matušková.

Hosté se vypotí v saunovém světě s finskou saunou, aroma saunou, aroma i solnou párou a rozpálené tělo prudce ochladí v bazénku. Celý saunový svět je v původních prostorách klenutého sklepa. Historické prostory pod hotelem navíc nabízí prohlídku zcela ojedinělých sklepení, v nichž je vybudováno Muzeum pivovarnictví.

PSALI JSME:
Kam to v Česku láká turisty nejvíc?

Jako v nebi

Hranice mezi Jizerskými horami a Krkonoši přímo nabádá k toulkám krajinou. V blízkosti je totiž spoustu vhodný tras na turistiku, cykloturistiku a v zimě jsou přímo v místě skvělé běžkařské stopy a vyžití i pro sjezdové lyžování. Wellness hotel V Nebi se nachází právě tam.

V Příchovicích nabízejí zhruba 40 druhů relaxačních procedur, mezi něž patří masáže, tělové rituály, kosmetická ošetření a pedikúra. „Hosté si k nám přijíždějí odpočinout od všedních dnů a povinností. S výběrem procedur rádi pomůžeme individuálně – chceme, aby se u nás cítili jako v ráji,“ říká Alena Malá z „nebeského hotelu“. K vyhlášeným specialitám patří komfortní Nebeské spa s vnitřní bazénem o teplotě 32 °C, dvě vnitřní sauny, venkovní, celoročně vyhřívaný bazén o teplotě 30 °C a venkovní sauna s ochlazovacím jezírkem.

V Příchovicích nabízejí zhruba 40 druhů relaxačních procedur, mezi něž patří masáže, tělové rituály, kosmetická ošetření a pedikúra. Foto: Archiv

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Turistický ruch v ČR trpí. A bude mnohem hůře

Turistický ruch v České republice se v letošním prvním čtvrtletí vrátil o pět let nazpět. V hromadných ubytovacích zařízeních se totiž od ledna do března ubytovalo 3,1 milionu lidí, což je nejméně od prvního …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konto pracovní doby. Neznáte? Možná se to už brzy změní

Poradna
Že vám ten pojem nic neříká? Možná hodně brzy se to změní. Konto pracovní doby je institut zavedený v zákoníku práce sice už 14 let, přesto jej domácí firmy zatím moc nevyužívaly. Jeho hlavní předností je, že zaměstnancům zajišťuje stálý plat a zaměstnavatelům umožňuje přidělovat práci flexibilně či nárazově. A to se především v době po pandemii může oběma stranám hodit.
Rolovat nahoru