Advokátní kancelář poslala do insolvence další společnost Pavola Krúpy

Advokátní kancelář Langmeier & Co. podala 31. ledna 2022 insolvenční návrh na akciovou společnost Pozitive Energy. Jde o další společnost z portfolia Pavola Krúpy, bývalého majitele skupiny Arca Investments, která nesplácí svoje závazky a je fakticky v úpadku. Pavol Krúpa je předsedou představenstva Pozitive Energy.
Advokátní kancelář poslala do insolvence další společnost Pavola Krúpy. Foto: Arca Capital CEE

Insolvenční návrh na společnost Pozitive Energy byl ve středu 2. února 2022 zveřejněn v Insolvenčním rejstříku. Advokátní kancelář Langmeier & Co. návrh podala v zastoupení svého klienta, který je držitelem dluhopisů Pozitive Energy v celkové hodnotě 300 tisíc korun. „Ty byly splatné 20. ledna 2021, věřitel ale dosud neobdržel žádné finance,“ informoval redakci mediální zástupce advokátní kanceláře Petr Vurbs.

„Zastupujeme ale také další věřitele Pozitive Energy, souhrnně jde o nesplácené dluhopisy v hodnotě přes pět milionů korun. Společnost Pozitive Energy bohužel s věřiteli nekomunikuje, stejně tak nekomunikuje s námi, jako jejich právními zástupci. Její úpadek je tedy dle našeho názoru zřejmý,“ komentoval situaci JUDr. Jan Langmeier.

Podle jeho názoru je firem z portfolia Pavola Krúpy, které jsou v problémech a prakticky v úpadku, více: „Zastupujeme věřitele několika firem, které do tohoto balíku spadají. Jde například o akciové společnosti KGI – Global Investments, Acquisition Capital nebo EFIT Bohemia.“ Klienti uvedené advokátní kanceláře mají nesplacené pohledávky i za dalšími společnostmi z portfolia vlivu P. Krúpy.

PSALI JSME:
Problémům čelí i firmy zakladatele Arca Investments Pavola Krúpy, tvrdí advokát Langmeier

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční vína letí vzhůru

O investiční vína z Burgundska je rekordní zájem a jejich ceny nebývale rostou. Informoval o tom fond kvalifikovaných investorů Fond Wine Management, který investoval do dalších několika tisíc těchto luxusních …

Padá bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejichž největším a nejznámějším zástupcem – bitcoinem – v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože nejde o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.