Akciové trhy: Ačkoli ČEZ oznámil silná čísla, jeho cena oslabila

Názor
Index pražské burzy PX (-0,15 %, 1 555,77 b.) v úterý lehce oslabil, zatímco ostatní nebo aslepoň většina evropských burz rostla. ČEZ (-1,09 %, 907 Kč) oznámil kvartální výsledky. ČEZ opět předvedl silná čísla, která vzrostla v meziročním srovnání a vysoce překonala konsensus. Přesto cena jeho akcií oslabila o 1,2 procenta. Důvodem může být absence návrhu dividendy ze zisku minulého roku.

ČEZ ho nemusel oznámit dnes, ale musí být znám měsíc před konáním valné hromady (loni byla 26. června, pozn. aut.). Očekáváme ho tak v následujících několika dnech. Obchody s akciemi ČEZ v úterý tvořily téměř 70 procent celé burzy. Oslabily také Komerční banka (-0,94 %, 790,50 Kč), Philip Morris ČR (-0,54 %, 14 820 Kč) nebo Colt (-0,29 %, 680 Kč).

Bez zpráv v úterý rostly akcie pojišťovny VIG (+0,65 %, 775 Kč) a bank Moneta (+0,72 %, 98,20 Kč) a Erste (+0,36 %, 1 129,50 Kč). Pro VIG je to šestá neklesající obchodní seance. Podobně pro Kofolu (+0,36 %, 277 Kč) je to pátý růst v řadě.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Ceny ve Spojených státech v primárních okruzích vzrostly více, než se čekalo, a potvrdily přetrvávající inflační tlaky. Americký index S&P 500 skončil v pondělí na červené nule (-0,02 %). V úterý zahájil obchodování lehce nad nulou na 0,1 procenta.

Evropský index STOXX Europe 600 rostl osmý den v řadě. To znamená, že za poslední dny osmkrát vylepšil historické maximum. V úterý byl krátce před koncem seance silnější o 0,1 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Vyšší inflace pražskou burzu neovlivnila

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB