Akciové trhy: BCPP poprvé v týdnu rostla

Názor
Po třech dnech, kdy pražská burza jen ztrácela, přišel první růst. Index PX ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu posílil. Celý den se obchodoval v plusu ve velmi úzkém pásmu. V samotném závěru obchodování přišel další růst, který pravděpodobně kopíroval otevření amerických trhů. Nakonec PX zavřel silnější o 0,57 procenta (1 315,21 b.).
Po třech dnech, kdy pražská burza jen ztrácela, přišel první růst. Index PX ve čtvrtek poprvé v tomto týdnu posílil. Ilustrační foto: PSE

Nejlepší výkon zaznamenal ve čtvrtek ČEZ (+2,56 %, 1 040 Kč). Krátce po začátku burzovního dne vystřelil na úroveň 1 030 korun a těsně kolem této kóty se pohyboval až do závěru obchodování, kdy cena dále vzrostla.

Erste roste sedmý den v řadě. Jen tento den se jí podařilo posílit o 0,62 procenta (749 Kč). Moneta dokázala uzavřít silnější o 0,51 procenta (79,50 Kč). A pojišťovna VIG (+0,35 %, 567 Kč) poprvé v tomto týdnu rostla.

Akcie Coltu CZ se propadly až o téměř šest procent, nicméně alespoň část se podařilo během obchodování eliminovat a na konci čtvrteční seance byla hodnota Coltu nižší o 2,69 procenta (579 Kč). Důvodem oslabení byla informace o prodeji akcií (téměř 600 tis. kusů) bývalými vlastníky Coltu, kteří je měli v rámci vyrovnání tehdejší akvizice.

Připomínám, že příští rok dostanou s největší pravděpodobností bývalí majitelé Coltu v rámci vyrovnání dalších asi 368 tisíc kusů akcií, které – podobně jako nyní – asi prodají.

Philip Morris ČR ve čtvrtek odepsal 0,71 procenta (16 720 Kč). Investoři tímto ocenili nárůst legálně importovaných cigaret z Polska vzhledem k vysokému rozdílu v ceně v obou zemích, což může snížit poptávku. Trojlístek společností v mínusu doplnila Komerční banka (-0,37 %, 670,50 Kč).

Americký širokopásmový index S&P500 otevíral obchodování růstem o asi jednu desetinu procenta. Evropské akcie (index STOXX Europe 600) zejména v druhé polovině dne ztrácely. Krátce před koncem obchodování dostaly pozitivní impuls v podobě lepšího otevření v USA a část ztráty umazaly. Před koncem obchodování byly slabší i asi 0,1 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Praha tento týden ještě nenašla cestu vzhůru

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB