Akciové trhy: Evropa slabší, za mořem táhnou akcie technologie

Názor
Index PX sice ve středu otevřel obchodování růstem asi o 0,4 procenta, ale během dne tento zisk postupně ztrácel. Nakonec uzavřel téměř beze změny na červené nule (-0,08 %, 1 563,57 b.).
Americký index S&P 500 ve středu zahájil obchodování silnější, a to o 0,2 procenta. Svůj podíl, na tom má rally na automobilce Tesla. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tahounem středeční seance byla Erste Group (+0,36 %, 1 119 Kč), a to přes to, že nedosáhla na nejvyšší zisk. Zaznamenala šestý denní růst v řadě. Obchody s jejími akciemi dnes byly téměř třetinou celé burzy.

Nejvyšší růst ceny akcie byl dnes u Kofoly (+0,73 %, 275 Kč). Pojišťovna VIG (+0,67 %, 750 Kč), stejně jako Erste, zapsala šestý růstový obchodní den v řadě. Ještě rostla cena akcií Coltu (+0,32 %, 630 Kč). Moneta (+0,0 %, 103 Kč) skončila před čtvrtečními výsledky za první čtvrtletí beze změny.

ČEZ (-0,94 %, 847 Kč) prodloužil seriál pěti poklesů o další díl na celkem šest. Komerční banka (-0,29 %, 869,50 Kč) po dvou dnech růstu lehce zisky korigovala. Ale nejhlouběji se ve středu ponořil Gevorkyan, když ztratil 2,33 procenta (252 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Index S&P 500 ve středu zahájil obchodování silnější, a to o 0,2 procenta. Svůj podíl, na tom má rally na Tesle (+13,5 %), která sice reportovala horší výsledky, ale investoři pravděpodobně reagují na slib jejího majitele Elona Muska o novém cenově dostupném vozidle.

To by mělo na trhy dorazit snad již v tomto roce. Navíc se čeká na dalšího z velké sedmičky, který může trhům ukázat směr, na kvartální výsledky společnosti Meta.

Po dvou dnech růstu se ve středu hodnota evropského indexu STOXX Europe 600 během dne příliš nezměnila. K oživení došlo až ke konci obchodování s otevřením amerických trhů. Do té doby se obchodovalo v opravdu úzkém pásmu asi dvou bodů. Krátce před koncem obchodování byl index slabší o asi 0,3 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Tesla hlásí nesplněná očekávání, ale Cybertruck je připraven vyrazit na cesty

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.