Tesla hlásí nesplněná očekávání, ale Cybertruck je připraven vyrazit na cesty

Názor
Investoři společnosti Tesla nejsou zvyklí na zklamání, které se jim však dnes dostalo, když ve výsledcích za 3. čtvrtletí chyběla většina klíčových ukazatelů. Zisk, tržby, volné cash flow a, co je důležité, hrubé marže automobilového průmyslu nedosáhly svého cíle.
To, že dodávky vozů Cybertruck začnou už letos v listopadu, může přimět investory, aby se neohlíželi na negativní novinové titulky. Ilustrační foto: Tesla

Pokles marží trápí Wall Street již několik let, přičemž provozní marže Tesly se ve čtvrtletí snížila na 7,6 procenta a klesla z maxima 29,1 procenta v 1. čtvrtletí 2022, zatímco automobilová hrubá marže bez regulačních úvěrů za čtvrtletí činila 16,3 procenta. To hovoří o náročném prostředí, kterému společnost Tesla čelí.

Dobrou zprávou je, že tohle bude zřejmě pro Teslu znamenat nejhorší potíže s maržemi, protože ve 4. čtvrtletí by měly marže opět růst. To společně s tím, že Tesla potvrdila své dodávky 1,8 milionu vozů pro rok 2023 a oznámila, že dodávky vozů Cybertruck začnou letos v listopadu, může přimět investory, aby se neohlíželi na negativní novinové titulky.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Výsledky společnosti Tesla za 2. čtvrtletí

Zavřít reklamu ×
  1. Elektrické šílenství je potřeba už konečně zarazit. Brzo končí výroba elektřiny z uhlí,jadernou energii nikdo nechce tak jezdit na elektřinu bude nejdražší ježdění v historii….Elektřině věří jen kdo má místo hlavy solární panel!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB