Akciové trhy: Konstelace hvězd nebyla dnes světovým burzám nakloněna

Názor
V úterý reportovalo množství společností své kvartální výsledky. Drtivá většina pokořila odhady trhu. Nicméně se ještě čeká na výsledky gigantů Alphabet a Microsoft, kteří čísla oznámí po zavření trhu. Ty by mohly určit další směr obchodování.
Moneta byla v úterý jednou z nejobchodovanějších akcií. Pořádala valnou hromadu, na které akcionáři schválili návrh dividendy ze zisku minulého roku ve výši osmi korun na akcii. Ilustrační foto: Jiří Sedláček – vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Hlavní index PX pražské burzy se většinu dne obchodoval v kladném pásmu. Nicméně skončil lehce slabší a odevzdal 0,13 procenta (1 413,28 b.). Nejtěžším kamenem na krku burzy, který ji táhl ke dnu, byla v úterý Erste (-1,03 %, 759,70 Kč).

Colt CZ (-0,69 %, 578 Kč) oslabil zejména až v závěru seance. Ani Komerční banka (-0,59 %, 758 Kč) nezářila a po pěti dnech růstu v úterý částečně tyto zisky korigovala. Do dvou desetin ztratila pojišťovna VIG (-0,16 %, 613 Kč).

Nejlepší výkon v úterý ukázal Philip Morris ČR (+1,03 %, 17 740 Kč) a překonal ztrátu posledních dnů. Moneta (+0,48 %, 84,50 Kč) byla v úterý jednou z nejobchodovanějších akcií. Pořádala valnou hromadu, na které akcionáři schválili návrh dividendy ze zisku minulého roku ve výši osmi korun na akcii, což slibuje velmi slušný hrubý výnos 9,5 procenta.

Kofola (+0,41 %, 246 Kč) za mírného zájmu vymazala pondělní pokles. A posledním do party rostoucích byl ČEZ (+0,35 %, 1 154 Kč). S mírným ziskem se usadil uprostřed intervalu 1 100 a 1 200 korun.

Americký index S&P500 otevřel úterní obchodní seanci slabší. Makrodata v podobě spotřebitelské důvěry nepomohla. Dopadla hůře, než se čekalo, a vyvolávají otázky nad příchodem recese. Chvíli po otevření byl index 0,5 procenta pod pondělním závěrem a vypadalo to, že bude dále oslabovat.

Evropský index STOXX Europe 600 se obchodoval celý den v mínusu a na samotném konci obchodování byl ovlivněn negativním výkonem indexu v zámoří. Ke konci obchodování ztrácel 0,6 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akcie Monety vylétly na historický rekord

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Rallye zlata v duchu chameleona

Ceny zlata jsou aktuálně na úrovni 2 400 dolarů za troyskou unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 procent a trojnásobně překonaly rallye širších komodit.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB