Akciové trhy: Po úterním oslabení se ve středu opět zelenalo

Názor
Hlavní index pražské burzy PX (+0,05 %, 1 361,41 b.), stejně jako většina ostatních evropských trhů, ve středu rostl, bohužel podstatně nižším tempem. Aktivita investorů byla dnes však sváteční, celkový zobchodovaný objem činil jen necelou polovinu dlouhodobého průměru. Až na dvě výjimky posílily všechny akcie.
Americký širokopásmový index S&P500 ve čtvrtek otevřel na nule bez jasného směru. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejlepší akcií se ale stala Kofola (+1,49 %, 273 Kč), která protáhla pozitivní sérii na sedm dnů. Komerční banka (+0,21 %, 711 Kč) následovala. Philip Morris ČR (+0,12 %, 17 200 Kč), Moneta (+0,12 %, 86,80 Kč) a ČEZ (+0,11 %, 950 Kč) přidaly asi desetinku procenta.

ČEZu se podařilo přetrhnout řetěz čtyř klesajících seancí. Ve čtvrtek ráno navíc oznámí kvartální výsledky. Očekáváme podstatné meziroční zlepšení výsledků. Oslabila pojišťovna VIG (-0,17 %, 596 Kč) a lehce taky Erste Group (+0,10 %, 820,20 Kč).

Americký širokopásmový index S&P500 ve čtvrtek otevřel na nule bez jasného směru. Na programu nebyla žádná podstatnější makrodata ani reporty jednotlivých společností.

Evropský index STOXX Europe 600 sice otevřel slušně v plusu, ale ve druhé polovině obchodování se zisky začaly ztrácet. K eliminaci celého ranního růstu to s největší pravděpodobností však stačit nebude. Chvíli před koncem burzovního dne byl index stále v plusu přes 0,6 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy: Investorům nebylo příliš veselo

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.