Akciové trhy: Pražská burza začala týden růstem, ostatní parkety oslabují

Názor
Tuzemská inflace za únor je nižší, něž odhady trhu. Pro Českou národní banku by to mohlo znamenat další prostor pro uvolnění měnové politiky.
Pražská burza začala týden růstem, ale zobchodovaný objem byl ve srovnání s dlouhodobým průměrem slabší. Ilustrační foto: FAEI.cz

Index pražské burzy PX zahájil týden růstem o 0,17 procenta (1 465,79 b.). Ostatní evropské indexy většinou oslabovaly, index STOXX Europe 600 byl chvíli před koncem pondělního obchodování slabší o 0,6 procenta a americký S&P500 zahájil seanci slabší o 0,3 procenta.

Zobchodovaný objem byl v Praze nicméně slabší ve srovnání s dlouhodobým průměrem. Asi jen na 80 procentech celkového denního objemu. Nebyly zveřejněny také žádné podstatnější kurzotvorné zprávy.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Většina titulů obchodujících se na tuzemském hlavním trhu během dne rostla, ale ke konci obchodování začala výkonnost stáčet do negativního teritoria.

Nakonec se podařilo posílit jen Philip Morris ČR (+0,91 %, 15 480 Kč), pojišťovně VIG (+0,50 %, 704,50 Kč), Monetě (+0,41 %, 98,40 Kč) a Komerční bance (+0,37 %, 808 Kč). Naopak oslabily Kofola (-0,73 %, 271 Kč), ČEZ (-0,35 %, 842 Kč), Colt (-0,32 %, 620 Kč) a Erste (-0,14 %, 948,80 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB