Akciové trhy rostou i druhý den v týdnu

Názor
Po pondělím růstu zakončil index pražské burzy PX výše i úterní obchodní seanci. PX přidal 0,49 procenta (1 564,82 b.), což je jeho pátý růstový den v řadě. V čele růstu stály všechny společnosti z finančního sektoru. Hvězdou se stala Erste (+1,36 %, 1 115 Kč). Předvedla pátý růstový den v řadě. V úterý se stala nejobchodovanějším titulem s podílem téměř 40 procent na celkovém objemu burzy.
V čele růstu na pražské burze stály všechny společnosti z finančního sektoru. Hvězdou dne se stala Erste. Ilustrační foto: Erste Group

Následovala Komerční banka (+1,04 %, 872 Kč) a Moneta (+0,98 %, 103 Kč). Ta v úterý pořádala valnou hromadu. Na ní akcionáři schválili, mimo jiné, dividendu ve výši devět korun na akcii. S růstem téměř jednoho procenta se nenechala zahanbit ani pojišťovna VIG (+0,95 %, 745 Kč), pro kterou to byla rovněž pátá růstová seance v řadě.

Stejně jako v pondělí cena ČEZ (-1,16 %, 855 Kč) klesla i v úterý. Nemůže se z této sestupné tendence vymanit již pět dnů v kuse. Klesl i Philip Morris ČR (-0,88 %, 15 840 Kč), Colt CZ (-0,32 %, 628 Kč) a Primoco (-1,11 %, 890 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Index S&P 500 v pondělí konečně po šesti dnech rostl a dostal se opět nad důležitou úroveň pěti tisíc bodů. V úterý, stejně jako trhy v Evropě, zahájil obchodování v plusu. Chvíli po otevření byl silnější o jedno procento.

Většina evropských indexů v úterý rostla, některé přidaly i více než procento. Index STOXX Europe 600 byl krátce před koncem úterního obchodování výše o 0,9 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Evropské indexy rostly, S&P500 směřuje opět k 5 tisícům

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční rada státu Wisconsin nakupuje bitcoin

Státní investiční rada státu Wisconsin (SWIB), která je odpovědná za správu aktiv Wisconsinského důchodového systému, ve svém nedávném podání 13-F zveřejnila, že drží akcie v iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti …

Akciové trhy: Praha na červené nule

Hlavní index pražské burzy PX (-0,04 %, 1 566,89 b.) v úterý na začátku seance rostl, ale následně veškeré zisky smazal a skončil na červené nule. Většina ostatních evropských burz v úterý klesla.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB