Akciové trhy: Surfování na pozitivní vlně začátku týdne pokračovalo i v úterý

V úterý začalo dvoudenní zasedání americké centrální banky Fedu. Na zítřejší rozhodnutí ohledně úrokových sazeb a doprovodný komentář netrpělivě čekají investoři na celém světě. Předpokládá se, že základní sazba Fed Funds Rate zůstane beze změny. To by mohla podpořit i v úterý zveřejněná inflace v USA, která opět klesla.
Nejhůře dnes na pražské burze dopadl ČEZ. Beze zpráv odevzdal to, co včera získal. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Index PX (+0,03 %, 1 316,98 b.) se v úterý několikrát přelil z pozitivního do negativního teritoria. Nakonec se podařilo zaznamenat mírný zisk a uzavřít na zelené nule.

Kofola (+1,65 %, 247 Kč) překonala hranici 245 korun a překonala pondělní pokles a stala se nejúspěšnější akcií dne. Komerční banka (+0,90 %, 672,50 Kč) vzrostla po včerejšku i dnes. Po pondělním poklesu společnost Philip Moris ČR (+0,84 %, 16 780 Kč) v úterý opět rostla. Erste Group (+0,37 %, 756 Kč) a Moneta (+0,13 %, 79,50 Kč) posílily a doplnily skupinu rostoucích společností.

Akciím Coltu CZ (-0,35 %, 574 Kč) se nedařilo ani v úterý a čekání na růst se prodloužilo na pět dnů. Pojišťovna VIG (-0,61 %, 572 Kč) sérii tří rostoucích dnů neprodloužila a oslabila. Nejhůře dnes dopadl ČEZ (-0,87 %, 1 030 Kč). Beze zpráv odevzdal to, co včera získal.

Americký širokopásmový index S&P500 otevíral úterní obchodování podpořen zpomalující inflací silnější o 0,4 procenta.

Evropské akcie (index STOXX Europe 600) otevřely silnější o asi půl procenta. Z těchto pozic se nicméně vrátily zpět do rovnovážného stavu, aby následně opět vzrostly. Spolu s pozitivním otevřením zámořských trhů dostaly nový impuls a dále rostou. Krátce před koncem obchodování byl index silnější o 0,5 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB