Albert zapojí do Sbírky potravin téměř stovku prodejen

I letos pomůže doplnit sklady potravinových bank tradiční Sbírka potravin. Pomoci můžou už tuto sobotu také zákazníci v téměř stovce obchodů Albert. Ten se zapojuje do Sbírky potravin pravidelně od jejího začátku. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi a opět se napřímo zapojí i dětské domovy.  
Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům či lidem v hmotné nouzi. Ilustrační foto: Albert

„V Albertu se zapojujeme do Sbírky potravin pravidelně od jejího prvního ročníku. Jsme rádi, jak se tato akce mezi našimi zákazníky etablovala a děkujeme jim za jejich pomoc, která míří k potřebným. Potravinovým bankám a jejich dobrovolníkům děkujeme za spolupráci na této akci,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Po loňském úspěšném zapojení dětských domovů se Albert rozhodl na tuto spolupráci opět navázat. „I v jarním kole Sbírky potravin jsme nabídli dětským domovům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v rámci našeho nadačního fondu, možnost přímého zapojení prostřednictvím jejich dobrovolníků. Dary z dvou desítek prodejen, kde budou jejich zástupci působit, tak budou směřovat přímo jejich svěřencům. Všem zákazníkům i dobrovolníkům děkujeme,“ doplňuje Mareček.

Sbírka potravin proběhne v sobotu 22. 4. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Pomoc pak prostřednictvím potravinových bank putuje například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi či lidem s postižením. Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji.

Společné vaření a obohacení jídelníčku

Dětský domov Plumlov bude v sobotu jednou ze zapojených organizací, které potravinové dary pomůžou. Podle ředitele Radima Kratochvíla budou vděčni za všechny potraviny: „Jsme rádi za cokoliv, čím dětem můžeme jídelníček zpestřit a vylepšit. Pro děti jsou samozřejmě atraktivní sladkosti či pochutiny jako oříšky, nicméně velmi důležité jsou pro nás i trvanlivé potraviny jako těstoviny, rýže či konzervy.“

V dalším ze zapojených dětských domovů v Tuchlově využijí potraviny také ke společnému vaření. Zatímco se děti v týdnu stravují jídlem připraveným v jídelně, přes víkendy si vaří společně. „Potraviny ze sbírky využijeme zejména při víkendovém vaření, kdy si děti spolu se svým vychovatelem vaří sami ve svých rodinných skupinách. Tímto se je snažíme připravit na samostatný život, aby byly po odchodu z dětského domova schopny uvařit jednoduchá a někdy i složitější jídla,“ říká ředitel Jan Blažek.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB