Alza přidává k darovaným notebookům desítky počítačů pro děti samoživitelů

Alza se dlouhodobě zaměřuje na podporu vzdělávání, také proto po vypuknutí pandemie věnovala iniciativě Nory Fridrichové 50 notebooků, aby se děti samoživitelů mohly zapojit do distanční výuky. Na stovky dalších firma poskytla výraznou slevu, aby prostředky ze sbírky byly vynaloženy co nejefektivněji. Celkem tak k dětem už putovalo přes 750 notebooků. Nyní firma navíc daruje desítky stolních počítačů.
Celkem už k dětem od Alzy putovalo přes 750 notebooků. Nyní firma navíc daruje desítky stolních počítačů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Technologie a vzdělávání jsou pro Alzu typické oblasti, právě na oblast učení a předávání informací se největší český e-shop dlouhodobě zaměřuje. Proto jako jedna z prvních firem na podzim reagovala na výzvu Nory Fridrichové a věnovala 50 notebooků dětem samoživitelů, aby se mohly zapojit do online výuky. Desítky dalších přístrojů pak firma poskytla s výraznou slevou. Za půlroční spolupráci mezi děti společně rozdistribuovali již přes 750 notebooků.

E-shop nyní iniciativě Nory Fridrichové nabídl plně funkční počítače, které dosud sloužily ve výdejních schránkách AlzaBox a firma je postupně obměňuje. Prvních 23 počítačů, jež mají nainstalované všechny potřebné licence pro práci a distanční výuku, už firma rozvezla. Další kusy budou brzy následovat, celkem tak Alza věnuje přes 100 počítačů.

„Provoz a zabezpečení AlzaBoxů jsou velmi náročné na výpočetní výkon, proto je třeba po čase nahrazovat původní stroje novými. Všechny vyřazené počítače jsou však stále plně dostačující pro běžnou kancelářskou práci. Jsme velmi rádi, že na své nové misi ještě hodně pomůžou,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz, odpovědný za budování sítě AlzaBoxů.

„Když se mi z Alzy ozvali, zda nemám zájem o jejich vyřazené počítače, byla jsem nadšená. Je to ukázka toho, jak smysluplně využít produkty, které jsou stále plně funkční pro běžnou práci, ale firma je už z nějakého důvodu nevyužije,“ okomentovala dar Nora Fridrichová.

Zavřít reklamu ×
  1. Samoživitelky mě vždycky fascinovaly! Jak mohla žena přijít sama k dítěti? Neposkvrněné početí?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.