Apple je nejcennější americkou společností

Pandemie koronaviru výrazně pomáhá technologickým společnostem. Zatímco hodnota akcií Apple se od začátku roku zvýšila o 58 procent, hodnota Amazonu vzrostla dokonce o 75 procent. Obě společnosti však zastínila Tesla s růstem akcií o 340 procent.
Pandemie koronaviru výrazně pomáhá technologickým společnostem, hodnota akcií Apple se od začátku roku zvýšila o 58 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Tržní hodnota společnosti Apple vzrostla na více než dva biliony dolarů. Od začátku roku tak hodnota akcií společnosti, která má ve svém logu nakousnuté jablko, vzrostla o více než polovinu. Současné ocenění společnosti je 35krát vyšší než roční zisk společnosti. To je výrazně nad průměrem ostatních titulů v indexu S&P 500.

Na konci července zvýšila řada analytiků své odhady na hodnotu společnosti Apple na úroveň 400 až 460 dolarů za akcii. Aktuálně se však akcie firmy obchodují poblíž úrovně 470 dolarů za kus. Otázkou tedy zůstává, zda analytici přehodnotí své původní odhady nebo cena akcií společnosti zamíří směrem dolů.

PSALI JSME:
Technologie dominují akciím

Jisté je, že se po smrti nejslavnější tváře Apple Steva Jobse mnozí analytici mýlili, když předvídali, že společnost ztratí svou inovativnost. Současnému hlavnímu představiteli firmy Timu Cookovi se podařilo přilákat k nakousnutému jablku nové zákazníky. Navíc Apple slaví úspěch s novými produkty, jako jsou chytré hodinky či bezdrátová sluchátka.

Mnozí analytici se proto již předhání se svými odhady, kdy tržní kapitalizace Apple překoná tři biliony dolarů. Pravděpodobně se to nepodaří v rekordně krátkém čase dvou let, jako když tržní kapitalizace Apple vzrostla z jednoho na dva biliony dolarů. Připomeňme, že dosažení hodnoty jednoho bilionu dolarů společnosti trvalo 42 let.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Optický klam na burze. Technologické firmy nezřízeně rostou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB