Atos Hackathon přinese řešení reálných problémů pomocí moderních technologií

Společnost Atos IT Solutions and Services pořádá první ročník Atos Hackathonu zaměřeného na využití nových technologií v praxi. Zkušení IT specialisté i začátečníci budou v týmech tvůrčím způsobem plnit předem stanovená zadání v rámci čtyř okruhů, tzv. tracků. Akce se uskuteční ve dnech 23.-24. října 2021 v prostorách Impact hubu Brno. Na účastníky čeká bohatý program včetně doprovodných akcí či jízdy automobilem Tesla Model 3.
Přihlásit se mohou týmy o třech až pěti lidech. Praxe v IT není podmínkou, ale je dobré, aby vždy alespoň jeden člen týmu byl znalý programování. Ilustrační foto: Atos IT Solutions and Services

Cílem Atos Hackathonu neboli hack marathonu je poskytnutí šance specialistům i nadšencům z oboru IT vyzkoušet si práci na úkolech z reálného světa s využitím nejnovějších technologií.

„Účastníci budou tvořit v týmech a v omezeném čase si budou muset poradit s různými problémy. Atos Hackathon není jen o programování, je zejména o rozvoji kreativity, učení nových věcí a propojení IT komunity. Po nabitém víkendu si navíc ti nejlepší odnesou domů hodnotné ceny od našich partnerů,“ říká Petr Holan, solution architect ve společnosti Atos a lektor v jednom z tracků.

Atos Hackathon je zaměřený na reálné problémy. Týmy budou muset během necelých dvou dnů vytvořit celistvý produkt, v čemž jim pomohou lektoři, kteří povedou jednotlivé tracky. Kromě získaných znalostí a praktických zkušeností si účastníci odnesou také spoustu kontaktů i navázaných přátelství.

Internet věcí, umělá inteligence, DevOps i státní IT zakázky

Hlavní program Atos Hackathonu je rozdělen do čtyř částí, tzv. tracků. Zlepši Česko track se zabývá praktickou aplikací umělé inteligence (AI) a strojového učení. Vzniklá veřejně prospěšná služba by měla umožnit evidenci případů vandalismu, analýzu získaných dat a kategorizaci podle společných znaků.

Moderní kultuře vytváření software se věnuje DevOps application development track, který je rozdělen na část pro juniorní a seniorní účastníky. Junioři budou tvořit virtuální nástěnky pro informování interních a externích subjektů napříč internetem a intranetem. Senioři budou pracovat na aplikaci pro státní správu, která bude mít reálný dopad na chod několika úřadů.

IoT track cílí na odhalování potenciálu internetu věcí k řešení běžných úloh. Jednou z nich bude například vytvoření pivovarnického asistenta pro vzdálené vaření piva. Poslední část, Tender track, se zabývá tím, jak zadávat a následně soutěžit státní IT zakázky a přistupovat k nim agilně. Tento track je určen pro softwarové agentury. Všechna zadání jsou nastavena tak, aby byl výsledek prakticky využitelný.

Nedílnou součástí Atos Hackathonu je zajímavý doprovodný program koncipovaný formou přednášek a jiných aktivit. Připravena je například přednáška o tom, jak se prezentovat na pracovním pohovoru, či lekce jógy.

Přihlásit se mohou týmy o třech až pěti lidech. Praxe v IT není podmínkou, ale je dobré, aby vždy alespoň jeden člen týmu byl znalý programování. Rozmanitost týmu zaručí, že se jednotlivé znalosti a schopnosti budou dobře doplňovat. Pro účastníky bude po celou dobu konání hackathonu zajištěno občerstvení.

Partneři akce: Asociace softwarových agentur, Česko.Digital, SUSE, TCPro, Addapt.io, Itera, Tesla, Justice.cz
Více informací na: https://hackathon.atoscz.net/
Registraci týmu je možné provést na: https://www.happenee.com/events/atos-hackathon

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Sirotek svůj důchod nedostane automaticky

Poradna
Slovo „sirotek“ zní mnoha z nás jak z Andersenovy pohádky nebo knížky od Dickense. A přitom každý rok zhruba tři tisícovky osiřelých dětí žádají stát o sirotčí důchod po svém zemřelém živiteli. Až do roku 2018, než se pravidla na přiznávání tohoto pozůstalostního důchodu zmírnila, bylo přibližně deset procent těchto žádostí odmítnuto, ale ani dnes není sirotčí důchod všem pozůstalým přiznáván automaticky.

Do Emirátů nově i na Expo

Spojené arabské emiráty (SAE) letos přidávají jeden důvod, proč je během příštích šesti měsíců navštívit: Světovou …