Aukro od ledna vede ostřílený e-commerce manažer Peter Topor. Jan Sadílek je nově marketingovým ředitelem a pod palcem sběratelství a starožitnictví

Personálie
Největší český aukční portál Aukro.cz vede od letošního prvního ledna nově Peter Topor, který dosud působil ve společnosti GymBeam a dříve také v e-commerce společnostech Shoptet a Footshop. Dosavadní CEO Jan Sadílek po osmi měsících působení v Aukro pokračuje, ale nově má na starosti oblast sběratelství a starožitnictví a stává se marketingovým ředitelem.
Největší český aukční portál Aukro.cz vede od letošního prvního ledna nově Peter Topor. Foto: Pale Fire Capital

„Aukro posiluje svůj management tým. V rámci Aukro, které máme v portfoliu, došlo ke změnám na úrovni vedení firmy,“ informovala redakci FAEI.cz Petra Nulíčková, HR manažerka private equity fondu Pale Fire Capital (PFC) podporujícího technologické inovace.

Úlohou Petra Topora bude pokračovat v nastavené strategii a zajistit další růst firmy novými rozvojovými projekty. Zaměří se zejména na produktovou a geografickou expanzi, prodej vráceného zboží z e-shopů a další zlepšování Aukro pro prodávající i kupující na počítači i mobilu.

PSALI JSME:
Aukro mění vlastnickou strukturu

I přes obecně pomalejší růst e-commerce sektoru v minulém roce vyrostlo Aukro v obratu na čtyři miliardy korun, spustilo službu bezpečné platby mezi zákazníky, a je proto nejbezpečnější platformou pro prodej použitého zboží v ČR. Aukro také zjednodušilo přímé doručování mezi zákazníky skrze Zásilkovnu a Balíkovny, představilo nové kolekce aukcí a je připraveno na expanzi na Slovensko.

Jan Sadílek se od ledna přesunul do role marketingového ředitele a zároveň povede rozvoj největší kategorie firmy Starožitnosti, umění a sběratelství, kde se chce soustředit i na dražby exkluzivnějších sběratelských předmětů.

Letos začne Aukro nabízet zboží z této kategorie v rámci expanze na další evropské trhy a propojí tak sběratele napříč zeměmi.

PSALI JSME:
Aukro spouští spolupráci se Zásilkovnou

„Aukro patří mezi velmi úspěšné projekty v našem Pale Fire Capital portfoliu, za dva a půl roku se nám podařilo zdvojnásobit jeho obrat. Abychom dokázali v takovém růstu pokračovat, budeme spouštět více nových projektů a hledat další cesty k novým zákazníkům,“ uvedl v tiskové zprávě David Holý, partner PFC.

„Sběratelství, Starožitnosti a umění dnes představují přes 60 procent obratu firmy, proto na nich budeme nadále stavět. Tyto kategorie jsou skutečnou vášní Honzy Sadílka a jsem rád, že Honza bude šéfem jejich rozvoje,“ dodal Holý.

Topor podle jeho názoru přináší do firmy novou manažerskou sílu, která aukčnímu portálu umožní systematicky pracovat na realizaci spousty dalších velkých plánů s cílem dosáhnout v blízké budoucnosti deseti miliard obratu prodaného zboží.

PSALI JSME:
Aukro nově povede Jan Sadílek, portál čekají velké změny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).