Bankéři i letos pomáhali ve školách s výukou

Finanční gramotnost českého národa stále pokulhává. Na základě tzv. Indexu finanční gramotnosti České bankovní asociace (ČBA), který letos dosáhl 57 bodů ze 100, lze finanční znalosti a dovednosti Čechů označit za průměrné. Slabé výsledky pravidelně vykazuje zejména nejmladší skupina respondentů (18-34 let).
Ilustrační foto: Depositphotos.com

I přesto, že výuka finanční gramotnosti byla již na základních i středních školách zařazena do rámcových vzdělávacích programů, ve výsledcích respondentů se to zatím neodráží. „U financí snad více než kde jinde platí, že nejlepším učitelem je sám život. V případě finančního vzdělávání může škola poskytnout jen omezený, byť samozřejmě velmi cenný základ. Navíc těm úplně zásadním postojům a návykům se učíme ve své rodině, a to již od útlého dětství,“ upozorňuje Helena Brychová, gestorka pro finanční vzdělávání ČBA.

Letošní šestý ročník finančně-vzdělávacího projektu ČBA „Bankéři do škol“ zaznamenal rekordní zájem ze strany škol i přednášejících. Letos do škol ve všech 14 českých regionech vyrazilo více než 120 bankéřů. Ti se nově na svých přednáškách vedle kyberbezpečnosti zaměřili i na obecné finanční znalosti a dovednosti.

Projekt, který letos nově získal záštitu Ministerstva financí, je založen na osobním setkávání bankéřů s žáky a studenty, kteří mají prostřednictvím interaktivních přednášek jedinečnou příležitost diskutovat přímo s odborníky z bank o záležitostech a problémech týkajících se světa financí. Dozví se tak například, jak rozpoznat pravou bankovku od falešné, vyzkouší si sestavit domácí rozpočet či zkusí odhalit podvodný e-mail, jímž hacker útočí na internetové bankovnictví.

PSALI JSME:
Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru