Bertík pomáhá: Zákazníci v obchodech Albert rozhodli o vítězných projektech téměř milionem hlasů

Zákazníci hypermarketů Albert po celém Česku rozhodli o 80 regionálních projektech na podporu vzdělání dětí například z dětských domovů. V hlasovacích boxech skončilo více než 900 tisíc žetonů – Bertíků. Absolutním vítězem v počtu získaných hlasů se stal projekt odpoledního doučování Sdružení Petrov v Brně. Nadační fond Albert na základě výsledků hlasování zákazníků nyní rozdělí celkovou částku 3,6 milionu korun.
Ilustrační foto: Albert

Oblíbený charitativní program „Bertík pomáhá“ probíhal ve všech hypermarketech Albert od 24. října do 6. listopadu. Za nákup nad 200 korun získali zákazníci žeton-Bertík, kterým mohli hlasovat pro jednu ze dvou lokálních neziskových organizací. Po celé České republice lidé rozhodovali o 80 projektech na podporu vzdělání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Letošní ročník se setkal s rekordním zájmem ze strany zákazníků, kterým moc děkujeme za podanou pomocnou ruku. Celkově vhodili po celé zemi do hlasovacích boxů téměř milion žetonů, a společně s námi tak pomůžou nabrat ten správný směr dalším stovkám dětských příběhů,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Absolutní vítěz je z Brna

Po celé České republice hlasoval téměř milion zákazníků. V každém ze čtyřicítky regionů vybrali vítězný projekt, který od Nadačního fondu získá 55 tisíc korun na realizaci. Druhý v pořadí obdrží 35 tisíc korun.

Vůbec nejvíce hlasů získalo Sdružení Petrov v Brně, jehož činnost se zaměřuje na pomoc při výchově a rozvoji mladých lidí se zvláštním zaměřením na smysluplné využití volného času. O přízeň zákazníků se brněnská organizace ucházela s projektem odpoledního doučování v Dětském domě Zábrdovice. „Důvěry zákazníků obchodů Albert i Nadačního fondu Albert si velmi vážíme. Vítězství bereme nejen jako ocenění naší dlouholeté práce, ale také jako závazek dostát našim cílů, které jsme si v tomto projektu stanovili,“ sdělila Lenka Sládečková, která má v Dětském domově Zábrdovice na starosti vzdělávací aktivity.

Nejplnější byly hlasovací boxy v Praze

Nejvíce zákazníků hlasovalo v letošním ročníku programu „Bertík pomáhá“ v hypermarketu Albert v Praze na Chodově. V hlasovacích boxech tady skončilo na 27 tisíc žetonů – Bertíků. Vítězem se v tomto pražském regionu stalo Sdružení na pomoc dětem s handicapy a jeho projekt podpory dětí a mladých dospělých z klubu Pacific.

„Děkujeme zákazníkům hypermarketů Albert. Vážíme si toho, že jim není lhostejný život dětí, kterým rodiče z různých důvodů nejsou schopni naplnit jejich potřeby,“ řekla ředitelka Sdružení na pomoc dětem s handicapy Hana Urbanová. „Díky podpoře Nadačního fondu Albert zažijí děti, kterým rodiče z různých důvodů nejsou schopni naplnit jejich potřeby, třeba to, jak voní kuchyně, kde se vaří domácí dobroty, vyjedou společně na výlety, najdou v klubu pochopení pracovníků při řešení různých těžkostí,“ prozradila.

Více informací o programu Bertík pomáhá je k dispozici na webu Nadačního fondu Albert.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním …

Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru