Bitcoin kvůli blížícímu se půlení znovu roste

Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení. Cena jednoho bitcoinu aktuálně stoupla na 750 dolarů, tedy zhruba 18 tisíc korun Kč. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od začátku roku 2014. Za rok tak hodnota jednoho bitcoinu narostla zhruba trojnásobně.

Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení. Foto: Pixabay

„Zhruba každé čtyři roky se množství bitcoinů emitovaných do oběhu snižuje o polovinu. K takzvanému půlení dojde 10. července 2016 a trh na tuto skutečnost reaguje s předstihem,“ komentoval vývoj ceny Pavel Niedoba, ředitel webového serveru simplecoin.cz, který nákup a prodej bitcoinu v ČR od roku 2013 zprostředkovává.

Bitcoin podle Niedoby dlouhodobě posiluje a získává si po světě stále více uživatelů. Oproti klasickým měnám několik výhod. Zřídit si bitcoinový účet může každý sám na svém počítači nebo mobilním telefonu během pár vteřin.

Bitcoin také umožňuje prostřednictvím internetu okamžitý přenos hodnoty (platbu) po celém světě. Měna je dělitelná na několik desetinných míst, takže je s ní možné vždy nakoupit a odeslat příjemci požadovanou část. Měna bitcoin vznikla v roce 2009 a je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky.

V březnu tuzemská média informovala, že do společnosti Simple Coin kapitálově vstoupila firma General Bytes. Spojení sil českého výrobce bitcoinových automatů a české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny prudce roste, uvedl k tomu server idnes.cz.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Je investování jen pro bohaté?

„V Češích stále převládá stereotyp, že investování je jen pro bohaté a jeho změna je překvapivě obtížná,“ vysvětluje psycholog Tomáš Vašák, proč si Češi investování doposud pořádně ani nevyzkoušeli. „Místo abychom …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru