Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení.zdroj: www.pixabay.com

Bitcoin kvůli blížícímu se půlení znovu roste

Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení. Cena jednoho bitcoinu aktuálně stoupla na 750 dolarů, tedy zhruba 18 tisíc korun Kč. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od začátku roku 2014. Za rok tak hodnota jednoho bitcoinu narostla zhruba trojnásobně.

„Zhruba každé čtyři roky se množství bitcoinů emitovaných do oběhu snižuje o polovinu. K takzvanému půlení dojde 10. července 2016 a trh na tuto skutečnost reaguje s předstihem,“ komentoval vývoj ceny Pavel Niedoba, ředitel webového serveru simplecoin.cz, který nákup a prodej bitcoinu v ČR od roku 2013 zprostředkovává.

Bitcoin podle Niedoby dlouhodobě posiluje a získává si po světě stále více uživatelů. Oproti klasickým měnám několik výhod. Zřídit si bitcoinový účet může každý sám na svém počítači nebo mobilním telefonu během pár vteřin.

Bitcoin také umožňuje prostřednictvím internetu okamžitý přenos hodnoty (platbu) po celém světě. Měna je dělitelná na několik desetinných míst, takže je s ní možné vždy nakoupit a odeslat příjemci požadovanou část. Měna bitcoin vznikla v roce 2009 a je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky.

V březnu tuzemská média informovala, že do společnosti Simple Coin kapitálově vstoupila firma General Bytes. Spojení sil českého výrobce bitcoinových automatů a české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny prudce roste, uvedl k tomu server idnes.cz.

(pet)

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *