Bitcoin kvůli blížícímu se půlení znovu roste

Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení. Cena jednoho bitcoinu aktuálně stoupla na 750 dolarů, tedy zhruba 18 tisíc korun Kč. Dostala se tak na nejvyšší úroveň od začátku roku 2014. Za rok tak hodnota jednoho bitcoinu narostla zhruba trojnásobně.

Cena alternativní měny bitcoin opět roste, důvodem je její blížící se půlení. Foto: Pixabay

„Zhruba každé čtyři roky se množství bitcoinů emitovaných do oběhu snižuje o polovinu. K takzvanému půlení dojde 10. července 2016 a trh na tuto skutečnost reaguje s předstihem,“ komentoval vývoj ceny Pavel Niedoba, ředitel webového serveru simplecoin.cz, který nákup a prodej bitcoinu v ČR od roku 2013 zprostředkovává.

Bitcoin podle Niedoby dlouhodobě posiluje a získává si po světě stále více uživatelů. Oproti klasickým měnám několik výhod. Zřídit si bitcoinový účet může každý sám na svém počítači nebo mobilním telefonu během pár vteřin.

Bitcoin také umožňuje prostřednictvím internetu okamžitý přenos hodnoty (platbu) po celém světě. Měna je dělitelná na několik desetinných míst, takže je s ní možné vždy nakoupit a odeslat příjemci požadovanou část. Měna bitcoin vznikla v roce 2009 a je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky.

V březnu tuzemská média informovala, že do společnosti Simple Coin kapitálově vstoupila firma General Bytes. Spojení sil českého výrobce bitcoinových automatů a české internetové bitcoinové směnárny přichází v době, kdy popularita virtuální měny prudce roste, uvedl k tomu server idnes.cz.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Jak je to letos s dividendami?

Na Pražské burze je hned několik společností, které vyplácejí slušnou dividendu. Jak to ale bude letos, kdy je hospodaření společností, obchodování a výplata ovlivněna pandemií a z ní vyplývající situací?

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

V práci mrtvého brouka nehrajte. Prodraží se to

Poradna
Za chyby se platí, s tím většina z nás tak nějak počítá. Ale když opravdu dojde na placení, je rázem po vyrovnanosti. Zvlášť, když jsme udělali chyby v práci a namísto výplaty si domů neseme smutný účet jak z filmové komedie – vytažení, vysušení, odbahnění. Na náhradu za způsobenou škodu však zaměstnavatel nemá nárok automaticky. Na druhou stranu i pouhá nevšímavost nás může stát hodně draho.
Rolovat nahoru